Jednou vetou

Súťaž Rozprávočka moja naj má povzbudiť vzťah detí k literatúre

ilustračné foto

foto: pixabay

Prešovské občianske združenie (OZ) J.D.-Galéria J.L organizuje v tomto roku štvrtý ročník detskej výtvarnej súťaže pod názvom Rozprávočka moja naj. Podľa organizátorov má podporiť detské výtvarné talenty, udržiavať čitateľskú gramotnosť, rozvíjať vzťah k literatúre prostredníctvom čítania a vzbudiť záujem výtvarne vyjadriť zážitok z prečítaného textu.

„Kým v prvom ročníku sa do nej zapojili deti so 100 prácami, v druhom ich bolo viac ako 150, už aj s medzinárodnou účasťou. V minulom roku sa zapojilo 981 prác z celého Slovenska aj všetkých okolitých krajín. Ambíciou organizátorov v roku 2019 je zapojiť do súťaže celú Európu,“ uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná.

Lubyová tvrdí, že moderné knihy pre deti obsahujú viac obrázkov ako textu

Do výtvarnej súťaže sa môžu zapojiť deti materských škôl, ale aj prvého či druhého stupňa základných škôl. Technika aj formát práce sú ľubovoľné, do súťaže sa však nezapájajú priestorové práce. Deti ich môžu poslať do 15. apríla na adresu OZ J.D.-Galéria J.L.

Práce následne vyhodnotí komisia zložená z nezávislých členov jednotlivých oblastí kultúry a školstva a zástupcov detí. „Práce budú vyhodnotené do konca mája, tie víťazné budú vyhlásené do 30. júna 2019. Víťazi jednotlivých kategórii budú pozvaní v sprievode svojho rodiča alebo vyučujúceho na slávnostné odovzdávanie cien. Samotný výsledok súťaže bude uverejnený do 15. júna na facebookovej stránke občianskeho združenia,“ dodala Novotná.

Môže vás zaujímať

PREŠOV: V meste postupne vyrastá 15-tisíc rôznych kvetov