Jednou vetou

Z Gerlachu evakuovali sedem horolezcov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Štyria českí a traja poľskí horolezci ostali vo východnej stene Gerlachu po tom, čo v tme netrafili správnu zostupovú cestu. Nikto z horolezcov nebol zranení.

Horskí aj leteckí záchranári mali v nedeľu rušnú noc. Z Gerlachovského štítu pomáhali dole uviaznutým horolezcom. Krátko po polnoci prijala Horská záchranná služba (HZS) prostredníctvom tiesňovej linky 112 žiadosť o pomoc. Volajúci oznámil, že štyria českí a traja poľskí horolezci ostali vo východnej stene Gerlachu po tom, čo v tme netrafili správnu zostupovú cestu.

Havária autobusu v Bolívii si vyžiadala život 17 ľudí

Letecká posádka z Popradu v skorých ranných hodinách vyzdvihla z heliportu v Starom Smokovci dvoch horských záchranárov a leteli do Velickej doliny. Po lokalizácii miesta horských záchranárov vysadili v stene pri uviaznutých horolezcoch a všetkých pripravili na letecký transport. Za pomoci vrtuľníka ich postupne evakuovali z terénu a transportovali k Sliezskemu domu. Zdravotný stav horolezcov bol dobrý a nikto nebol zranený. Záchrannú akciu ukončili pred ôsmou hodinou ráno.

Informáciu zverejnila na svojej webstránke HZS.

Môže vás zaujímať

V noci zachvátili plamene rodinný dom v Matejovciach, zranili sa dve osoby