Jednou vetou

Prezident a šéf parlamentu sú na Ježiška pripravení

V rovnakom čase, ako sa montovali svetielka na Prezidentský palác, zdobil sa aj stromček pred NR SR

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, TASR

Kiska s Dankom zdobili ostošesť. O pár dní sa začína Advent 2018 a tak sa zdá, že aj naši najvyšší ústavní činitelia nechcú ostať pozadu. V jeden deň zdobili u Kisku aj Danka. Náhodní okoloidúcim to mohlo pripomínať, že sa v zdobení predbiehajú. Pozrite sa, kto má krajšiu výzdobu! (foto nižšie)

Toto sa zíde každému, kto píše rigorózku. Pozrite sa, ako si vystrelili z Danka

Dohodli sa? Prezidentský palác aj budovu parlamentu tento týždeň zdobili vianočnými svetielkami, naraz v rovnaký deň! Každoročne sa v čase Adventu sídlo prezidenta premení na rozprávkový domček. V minulosti bol Grassalkovichov palac doslova ovešaný svetelnými reťazami, ale už niekoľko rokov postačujú LED žiarovky len po obvode okien a strechy budovy.

FOTO: Požiar na trhoch narobil obrovské škody

Rovnako je to s výzdobou aj neďaleko Bratislavského hradu. Náš fotograf tento týždeň zachytil, ako v tom istom čase zdobili nielen sídlo prezidenta, ale aj obrovský stromček pred parlamentom.

Kto nahradí Kažimíra? Okrem Žigu sa začali skloňovať ďalšie mená

Navyše v neďalekom areáli sa budú už po tretí raz konať Vianočné trhy na hrade, kde sa každoročne snažia prilákať viac a viac návštevníkov, s čím majú podľa našich informácií organizátori problém. Minulý rok bol lákadlom živý betlehem so zvieratkami, ale ani to vraj nestačilo na prilákanie dostatočného počtu turistov. Tí sa totiž prevažne nachádzajú na trhoch v centre Bratislavy.

Pokúšali sme sa zistiť, ako je na tom s výzdobou Úrad vlády, či plánuje niečo podobné, ako aj očakávané náklady tejto výzdoby. Kancelária prezidenta, Národnej rady aj Úrad vlády sa do uzávierky nevyjadrili na naše otázky.

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

Škandál v Dúbravke: Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru