Jednou vetou

Pri dopravnej nehode neďaleko Nižnej Myšle sa zranili štyria chodci

Do skupiny ľudí narazilo vo štvrtok popoludní 15. novembra 2018 pred obcou Nižná Myšľa

foto: TASR - KR PZ v Košiciach

Do skupiny ľudí narazilo vo štvrtok popoludní pred obcou Nižná Myšľa v okrese Košice-okolie auto. Pri dopravnej nehode utrpeli zranenia štyria peší. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

„Podľa doterajších zistení po priamom úseku cesty pred obcou smerovalo do obce Ždaňa osobné motorové vozidlo zn. Daewoo Lanos a pred ním vozidlo zn. Škoda Felicia. Po prejdení cez most ponad potok medzi obcami sa medzi tieto dve autá zaradilo osobné auto, doposiaľ nezistenej značky a evidenčného čísla, ktoré následne predbehlo aj vozidlo zn. Škoda Felicia, a zaradilo sa do jazdného pruhu pred neho. Keďže vodič Škody Felicie začal brzdiť, vodič vozidla zn. Daewoo Lanos v snahe zabrániť zrážke prudko pribrzdil,“ povedala s tým, že jeho auto následne dostalo šmyk, prešlo do protismeru a narazilo do skupiny piatich ľudí, ktorí sa v tom čase presúvali smerom do obce Nižná Myšľa pešo.

Jeden z obvinených z krádeže vo filmovom štábe Perinbaby ide do väzby

Ako Ivanová ďalej spresnila, podľa predbežnej lekárskej správy jedna osoba pri zrážke s autom utrpela ťažké zranenia, tri osoby sa zranili ľahko a jedna vyviazla bez zranení. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 500 eur.

Polícia zároveň apeluje na nevyhnutnú zvýšenú opatrnosť na cestách z dôvodu náhlej zmeny poveternostných podmienok.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru