Pri dopravnej nehode v obci Brekov sa zranil chodec

ilustračné foto, hlavne.sk
Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala vo štvrtok (7. 2.) o 19.00 h v obci Brekov v Humenskom okrese, sa zranil chodec. Ako v piatok informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, ku kolízii došlo medzi osobným autom, ktoré viedla 44-ročná Humenčanka, a 49-ročným chodcom zo spomínanej obce.

„Žena viedla vozidlo po ceste I/74 v obci Brekov smerom od Humenného na Strážske. Na križovatke s miestnymi komunikáciami pred rodinným domom v blízkosti riadne vyznačeného priechodu pre chodcov neskoro spozorovala chodca, ktorý v tom čase prechádzal cez cestu I/74 z pohľadu vodičky z ľavej strany na pravú,“ priblížil.

SSC: Varuje pred hmlou na viacerých miestach Slovenska

Došlo tak k zrážke vozidla s chodcom v pravej prednej časti auta. „Ten spadol na kapotu, čelné sklo, strechu vozidla a potom spadol na vozovku. V dôsledku toho utrpel zranenie s predpokladanou dobou liečenia podľa predbežnej lekárskej správy nad 42 dní. Po dopravnej nehode bola vodička podrobená dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom a chodcovi bola na zistenie požitia alkoholických nápojov odobratá krv,“ vysvetlil hovorca.

Na vozidle vznikla odhadovaná škoda vo výške približne 1500 eur. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať

Horskí záchranári pomáhali na Martinských holiach 47-ročnej turistke