Jednou vetou

Pri dopravnej nehode v okrese Hlohovec zahynul mladý motocyklista

ilustračné foto, hlavne.sk
Pri dopravnej nehode v okrese Hlohovec prišiel o život mladý motocyklista. Nehoda sa stala v sobotu krátko predpoludním na ceste medzi obcami Horné Trhovište a Horné Otrokovce.

„Motocyklista pravdepodobne nezvládol riadenie, spadol z motorky, niekoľko metrov sa šúchal po ceste, až narazil do protiidúceho auta Citroën C4,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. Mladý vodič motocykla zahynul priamo na mieste nehody. V úseku je uzavretá cesta, polícia nehodu dokumentuje.

V okrese Senica sa stala vážna nehoda, zranilo sa päť ľudí

Nehoda sa stala necelých 24 hodín po ďalšej tragickej udalosti, pri ktorej v Trnavskom kraji zahynul 55-ročný motocyklista zo Švajčiarska. „Polícia z tohto dôvodu prijala bezpečnostné opatrenia. Všetky policajné hliadky sa budú zameriavať na bezpečnú jazdu vodičov motocyklov,“ upozornila Kredatusová.

Príčinou dopravných nehôd býva podľa slov policajnej hovorkyne zväčša porušenie či nedodržanie pravidiel cestnej premávky, preto budú policajti motocyklistom zdôrazňovať nevyhnutnosť dodržiavania dopravných predpisov.

„Budú ich informovať o tragických nehodách, ku ktorým došlo za posledné hodiny, aby sa z nich vodiči poučili a zároveň ich budú upozorňovať na zvýšenú opatrnosť, bezpečnosť nielen svoju vlastnú, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ skonštatovala Kredatusová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru