Pri dopravnej nehode v okrese Medzilaborce zomrel 28-ročný chodec

ilustračné foto, hlavne.sk
Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala vo štvrtok (10.1.) okolo 19.30 h na ceste medzi obcami Brestov nad Laborcom a Radvaň nad Laborcom v okrese Medzilaborce, prišiel o život 28-ročný chodec.

„Smerom z Brestova nad Laborcom viedol 28-ročný muž z obce Lúčky v okrese Michalovce osobné auto Škoda Octavia Combi. Počas jazdy zrazil 28-ročného chodca z Radvane nad Laborcom, ktorý v tom čase stál na bielej stredovej čiare,“ informoval v piatok prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik s tým, že chodec bol na neosvetlenom úseku v tmavom oblečení bez reflexných prvkov.

Na priechode pre chodcov auto zrazilo muža, je ťažko zranený

Ako ďalej uviedol, požitie alkoholických nápojov u vodiča nezistili. „Chodcovi na zistenie alkoholu odobrali krv. Ten pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice v piatok v skorých ranných hodinách podľahol,“ priblížil hovorca. Škodu na vozidle vyčíslili na približne 2500 eur. Presné príčiny, okolnosti a mieru zavinenia dopravnej nehody vyšetruje humenský vyšetrovateľ, ktorý začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Môže vás zaujímať

Hasiči zasahovali pri úniku plynu v jednom z bytových domov