Jednou vetou

Pri kontrolách odhalili policajti cudzincov s podozrivými pasmi

Ilustračné foto

Pixabay.com

Policajti vykonali v priebehu tohto týždňa kontrolu zameranú na cudzincov. Na stavenisku v Nových Zámkoch preverovali piatich Slovákov, jedného občana Srbska, jedného občana Macedónska a 15 občanov Ukrajiny.

Desať cudzincov sa preukázalo občianskym preukazom Rumunska aj napriek tomu, že deviati z nich sú držiteľmi cestovných dokladov a teda aj štátnymi príslušníkmi Ukrajiny a jeden Srbskej republiky. „Pre podozrenie z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky ich policajti odovzdali na ďalšie riešenie do rúk vyšetrovateľa,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Alkohol v tehotenstve môže vážne uškodiť bábätku, varujú odborníci

Ďalší siedmi cudzinci, medzi ktorými bol jeden Macedónec a šesť Ukrajincov, sa pri kontrole preukázali cestovným dokladom príslušného štátu, ale bez povolenia na pobyt. Pre overenie oprávnenosti ich pobytu boli preto všetci boli predvedení na oddelenie cudzineckej polície. „Koncom minulého týždňa pri podobnej kontrole v Piešťanoch policajti odhalili vyše 13 priestupkov na úseku cudzineckého režimu, pričom jedného občana Srbska vyhostili. V kontrolách budeme pokračovať aj naďalej,“ skonštatovala Baloghová.

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond. Milovníci Citroën si prišli na svoje.

Ako doplnila, podobné akcie organizuje polícia pravidelne a sú zamerané najmä na kontrolu oprávnenosti pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín na území Slovenskej republiky, kontrolu dodržiavania pobytového režimu, nelegálne zamestnávanie cudzincov, plnenie povinností zákona o pobyte cudzincov a kontrolu dodržiavania nariadenia Európskeho parlamentu.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate