Jednou vetou

Nehoda dodávok pri Liptovskej Osade si vyžiadala jednu obeť

Nehoda pri Liptovskej osade 28. februára 2018. Foto: PZ SR
Nehodu dvoch dodávkových vozidiel na štátnej ceste I/59 v katastri Liptovskej Osady v okrese Ružomberok, ku ktorej došlo vo štvrtok skoro ráno, neprežila jedna osoba, dvaja ľudia sa zranili. Pri nehode zasahovali ružomberskí hasiči s dvoma kusmi techniky, informoval o tom Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

aktualizované: 12:34

Nehodu hasičom ohlásili krátko pred 5.00 h. Po príchode na miesto nehody zistili, že v havarovaných motorových vozidlách sa nachádzajú dve zakliesnené osoby. „Hasiči za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho náradia vyslobodili jednu zranenú osobu a pomohli ju naložiť do vozidla záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Následne vyslobodili aj druhú osobu, u ktorej už lekár ZZS konštatoval smrť,“ uviedol Panák.

V Bielovodskej doline mala lavína zasypať ľudí, smeruje tam vrtuľník

Hovorkyňa Operačného strediska ZZS Alena Krčová doplnila, že dve zranené osoby záchranári ošetrili a s poraneniami hrudníka a končatín previezli do nemocnice. Zranenia utrpeli vodiči dodávok, nehodu neprežil spolujazdec v jednej z nich, spresnila polícia na sociálnej sieti.

Hasiči zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a zachytili uniknuté prevádzkové kvapaliny. „Jedno z havarovaných vozidiel odtiahli na krajnicu, aby uvoľnili jeden jazdný pruh. Po zdokumentovaní nehody vozovku očistili a miesto nehody odovzdali príslušníkom polície,“ dodal Panák.

 

Nehoda pri Liptovskej osade 28. februára 2018. Foto: PZ SR

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate