Jednou vetou

Pri nehode na Gagarinovej ulici v Bratislave zomrel chodec

ilustračné foto, hlavne.sk
Pri dopravnej nehode na Gagarinovej ulici v Bratislave zomrel chodec. Po jeho totožnosti polícia pátra, alkohol v dychu vodiča nezistili. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Chodcov polícia vyzýva, aby pri prechode cez cestu dbali na svoju bezpečnosť.

Veľké plány pre Bratislavu? „Zelená sa“ na lepšie časy!

Podľa doterajších zistení polície došlo k nehode v utorok (30. 7.) večer okolo 21.00 h. Vodič osobného auta značky Škoda Octavia prechádzal v ľavom jazdnom pruhu smerom do centra mesta, chodca mal zraziť pri zastávke MHD OC Retro. Podľa slov polície stál muž na ceste mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Zraneniam na mieste podľahol.

„Požitie alkoholu bolo u vodiča dychovou skúškou vylúčené. Prítomnosť alkoholu v tele chodca bude známa až na základe výsledkov nariadenej pitvy,“ doplnila Mihalíková s tým, že polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Dodala, že okolnosti nehody aj miera zavinenia sú predmetom vyšetrovania a znaleckého skúmania z odboru dopravy.

Polícia v Bratislavskom kraji v tejto súvislosti opätovne vyzýva chodcov, aby pri prechode cez cestu dbali na svoju bezpečnosť.

Pri družstve v Turej Lúke unikli do rieky látky z bioplynovej stanice

„Pred samotným prechádzaním cez cestu je potrebné dodržiavať od cesty a od prechádzajúcich vozidiel dostatočný odstup, aby sa tak chodci vyhli možnému zachyteniu a stretu s vozidlom,“ zdôraznila Mihalíková. Pri prechádzaní cez cestu by mali uprednostniť priechod, nadchod alebo podchod.

Polícia pripomína, že pred každým vstupom na cestu je nevyhnutné skontrolovať situáciu na nej, až potom bezpečne prejsť.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru