Jednou vetou

Pri nehode v Bošanoch sa zranil spolujazdec, vodič bol pod vplyvom alkoholu

Nehoda v obci Bošany

foto: KR PZ Trenčín

Zranenia s dobou liečenia približne mesiac utrpel spolujazdec pri dopravnej nehode osobného auta v bošianskej časti Baštín (okres Partizánske). U 22-ročného vodiča BMW zistila polícia prítomnosť alkoholu v dychu, v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie z prečinu ublíženia na zdraví. Informovala o tom v pondelok trenčianska krajská polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

„Vodič jazdil na osobnom aute BMW v smere od Solčian, keď mal v dôsledku nevenovania sa vedeniu vozidla naraziť do ľavej zadnej časti pred ním idúceho auta VW Golf. Vodič BMW prešiel do protismeru až na ľavú krajnicu a následne prerazil betónové oplotenie rodinného domu, prešiel cez predzáhradku a skončil v oplotení domu,“ opísala polícia.

VIDEO: Vodičov čaká náročnejšie obdobie na cestách. TOTO radí polícia!

Spolujazdec z BMW utrpel podľa nej zranenia s dobou liečenia približne štyri týždne, u vodiča BMW polícia zistila pri dychovej skúške požitie alkoholických nápojov. „Vodič nafúkal 0,47 mg/l, čo predstavuje 0,98 promile alkoholu v dychu,“ doplnila.

Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Môže vás zaujímať

Na Pustom hrade sa uskutočňuje aktuálne najväčší archeologický výskum na Slovensku