Pri ošetrovaní v bojnickej nemocnici našli zranenému mužovi drogy

Nemocnica v Bojniciach. Archívna foto

Foto: TASR

Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí 35-ročný Juraj z Prievidze. U muža, ktorého ošetrovali ešte začiatkom marca v bojnickej nemocnici po dopravnej nehode, našli drogy. Informovala o tom v piatok TASR Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Trenčíne.

Prievidzskí dopravní policajti ešte začiatkom marca v ranných hodinách na ceste I/9 zasahovali pri dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili traja ľudia. „Vozidlo Toyota Corolla riadil Peter a viezol 35-ročného Juraja. Pred Handlovou sa na Banskej čelne zrazili s vozidlom Hyundai. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič a taktiež aj spolujazdec z Toyoty Juraj. Vodič vozidla Hyundai utrpel ľahšie zranenia,“ spomenula Antalová.

Zranených rýchla zdravotná pomoc podľa nej odviezla do bojnickej nemocnice, pričom vo vrecku zraneného Juraja tamojší sanitár našiel inzulínovú striekačku, plastovú striekačku s obsahom kryštalickej látky, vrecúško s náušnicami zo žltého kovu, neznámu hnedú látku v malých hrudkách a papierovú skladačku s obsahom neznámej látky.

V Bojniciach otvorili letnú turistickú sezónu, oslávili tak i výročie sokoliarov

„O tomto náleze sanitár ihneď vyrozumel lekára, ktorý kontaktoval políciu. Policajti veci v zmysle zákona zaistili a zaslali na expertízne skúmanie,“ ozrejmila.

Z vypracovaného znaleckého posudku z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ vyplynulo, že v zatavenej striekačke sa nachádzal metamfetamín, množstvo ktorého zodpovedá desiatim až 40 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Vo vrecúšku s náušnicami zo žltého kovu sa nachádzal tetrahydrokanabinol (THC) zodpovedajúci dvom až siedmim bežným dávkam drogy, spôsobilým po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa. V papierovej skladačke zaistenej z vrecka nohavíc sa taktiež nachádzal metamfetamín zodpovedajúci štyrom až 17 bežným dávkam drogy. „Obvinenému Jurajovi, ak ho súd uzná vinným, hrozí za zločin trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala Antalová.

Môže vás zaujímať

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre kamióny uzatvorené