Jednou vetou

Pri požiari v Nitrianskych Sučanoch uhynuli desiatky okrasných vtákov

Ilustračné foto

Foto: TASR

V Nitrianskych Sučanoch v okrese Prievidza horeli v pondelok dopoludnia štyri jednoduché hospodárske objekty. Požiar si vyžiadal desiatky kusov uhynutého vtáctva a ďalšej drobnej zveri, zasahovali pri ňom profesionálni i dobrovoľní hasiči, informoval TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Na mieste zasahovali piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze s dvoma kusmi techniky, ktorým asistovali dobrovoľní hasiči z Nitrianskeho Rudna a Nitrianskych Sučian. „Profesionálni hasiči, ktorí zasahovali v dýchacích prístrojoch, nasadili za účelom likvidácie požiaru tri hasebné prúdy, súčasne ochladzovali okolité objekty, rozoberali konštrukciu zasiahnutých objektov a rozhrabávali požiarisko,“ opísal Petrík.

So svedectvami o UFO sa trnavský klub stretáva takmer každý týždeň

Požiar sa hasičom podarilo zlikvidovať krátko pred 10.30 h. „Následkom požiaru uhynulo zhruba 100 kusov okrasného vtáctva, asi desať zajacov a desať sliepok. Na mieste bol prítomný aj zisťovateľ príčin požiaru. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania,“ dodal hovorca hasičov v Trenčianskom kraji.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru