Jednou vetou

Pri prenasledovaní muža v okolí Bratislavy policajti strieľali po aute

Ilustračné foto

Polícia SR

Polícia vo štvrtok v okolí Bratislavy prenasledovala auto, ktorého vodič bol podozrivý zo spáchania krádeže. Ten na výzvy policajtov nereagoval a jazdou vo vysokej rýchlosti ohrozoval verejnosť. Policajti po unikajúcom aute strieľali, zastavilo ho však až policajné auto, ktoré mu zablokovalo cestu. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Polícia na unikajúce auto vystrelila po tom, čo narazilo do iného auta. K streľbe došlo k v nezastavanej oblasti za nadjazdom ulice Rybničná v obci Svätý Jur. Policajt najprv dvakrát vystrelil do vzduchu. „Jeden z policajtov následne trikrát vystrelil na pravú zadnú pneumatiku vozidla, pričom jedenkrát vozidlo zasiahol v oblasti zadného nárazníka,“ opísala Slamková.

Odsúdili muža, ktorý unikal pred políciou

Auto sa policajtom podarilo zastaviť pred Pezinkom, kde ho v jazde zablokovalo policajné vozidlo. Policajti nakoniec muža z auta vytiahli násilím, predtým mu rozbili okno. Následne museli byť vodič a dvaja policajti ošetrení lekárom.
Muž je podľa polície podozrivý zo spáchania zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Prípadom sa zaoberajú pezinskí okresní policajti. Okresná prokuratúra v Trnave už predtým vydala súhlas na zadržanie muža pre podozrenia z krádeže.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru