Jednou vetou

Pri veľkej protidrogovej akcii zadržali päť osôb, medzi nimi aj policajta

Ilustračné foto

foto: TASR

Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovala v stredu ráno v okolí Nitry. Dôvodom bola drogová trestná činnosť týkajúca sa aj mesta Sereď. Akcia s názvom VENAL 3 sa skončila 16 obvineniami zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, 12 z nich bolo aj z drogovej trestnej činnosti.

Minister obrany P. Gajdoš odovzdal žilinským špeciálom nové bojové vozidlá

Šesť obvinených je vo väzbe. Polícia zadržala päť osôb, medzi nimi aj policajta a príslušníka Kriminálneho úradu Finančnej správy. Po ďalších piatich intenzívne pátra.

„Počas vyšetrovania sme vypočuli svedkov, vykonali domové prehliadky aj prehliadky iných priestorov. Bolo nutné vstupovať aj do obydlí a vykonať množstvo ďalších úkonov a znaleckých skúmaní,“ spresnila polícia na sociálnej sieti.

Zločinecká skupina mala podľa polície najmenej od roku 2007 pôsobiť prevažne v Trnavskom a Bratislavskom kraji, najmä v Seredi, Galante, Trnave, Nitre a v ich širšom okolí. Malo ísť predovšetkým o drogovú a násilnú trestnú činnosť.

„Násilie mali využívať na posilnenie postavenia v regiónoch alebo zastrašovanie svojich členov či konkurenčných skupín. Všetko, samozrejme, za účelom zisku,“ vysvetľuje polícia.

V rómskej osade v Trebišove sú premnožené túlavé psy, vyše 50 v stredu odchytili

Zločinecká skupina mala zabezpečovať látky na výrobu metamfetamínu a drogu vyrábať. Mala tiež zadovažovať kokaín a medzi sebou predávať na distribúciu cez svojich dílerov konečným užívateľom.

„Od roku 2015 do minulého roku tak mala zabezpečiť prekurzory na výrobu takmer 80 kilogramov metamfetamínu za viac ako 1,8 milióna eur,“ uviedla polícia s tým, že v tomto prípade hrozia tresty odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Finančná správa SR je podľa hovorkyne Ivany Skokanovej pripravená poskytnúť pri vyšetrovaní potrebnú súčinnosť.

„Vzhľadom na to, že prípad rieši polícia, nebudeme v tejto chvíli konkretizovať žiadne podrobnosti. Môžeme však ubezpečiť, že ak sa preukáže previnenie pracovníka finančnej správy, vedenie finančnej správy bude postupovať nekompromisne,“ uviedla Skokanová. Dodala, že akékoľvek páchanie trestnej činnosti je neakceptovateľné.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru