Jednou vetou

Pri zrážke autobusu a trolejbusu v Bratislave sa zranilo 12 ľudí

Nehoda autobusu a trolejbusu v Bratislave 18. apríla 2019

foto: HaZZ

Desiatka hasičov z Bratislavy zasahuje pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na Šancovej ulici v Bratislave. Pri nehode došlo k zrážke autobusu a trolejbusu mestskej hromadnej dopravy. Následkom nehody utrpelo 12 cestujúcich zranenia rôzneho rozsahu. Informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči poskytli zraneným prvú pomoc a vykonali na vozidlách protipožiarne opatrenia. Šancová ulica je momentálne neprejazdná od Račianskeho mýta po križovatku s Karpatskou ulicou v oboch smeroch.

Na R1 pri obci zišiel kamión do poľa, vodič neprežil

Celková škoda spôsobená dopravnou nehodou je predbežne vyčíslená na približne 50.000 eur, informuje bratislavská polícia na sociálnej sieti. Presné príčiny a okolnosti, ktoré nehode predchádzali, policajti vyšetrujú.

Pre dopravnú nehodu je prerušená premávka trolejbusov a autobusov v Bratislave na Šancovej ulici smerom od Trnavského mýta na Pražskú, uvádza Dopravný podnik Bratislava (DPB). Linky 21, 61, 63, 201, 204, 209 sú odklonené a linka 64 nepremáva. Na dotknutých linkách treba podľa DPB počítať s obmedzenou a nepravidelnou premávkou. Obmedzenia trvajú od 8.00 do 10.00 h.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma