Jednou vetou

FOTO: Pri zrážke sanitky s autom v Hornom Hričove sa zranilo osem ľudí

Hasiči uvoľňujú vozidlo dopravnej zdravotnej služby po nehode s autom na ceste I/61 v Hornom Hričove v okrese Žilina, priktorej sa zranilo osem osôb - šesť ľahko a dve ťažko. Horný Hričov 17. mája 2018

foto: TASR

Pri zrážke vozidla dopravnej zdravotnej služby s autom na ceste I/61 v Hornom Hričove (okres Žilina) sa vo štvrtok zranilo osem ľudí – päť ľahko a traja stredne ťažko. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

aktualizované: 14:31

„Volanie na tiesňovú linku 155 sme prijali o 10.43 h. Na miesto sme vyslali päť posádok záchrannej zdravotnej služby, vrátane leteckých záchranárov. Ošetrili spolu osem zranených, z ktorých boli všetci pri vedomí. Traja z nich utrpeli stredne ťažké poranenia a piati sa zranili ľahko. Do nemocníc v Považskej Bystrici, Žiline a Martine previezli sedem pacientov, jeden zo zranených prevoz do nemocnice odmietol,“ uviedla Krčová.

To je vodič? Chrapúň za volantom! Pozrite sa na toto video…

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jany Balogovej mal 24-ročný vodič Dacie Dokker jazdiaci smerom na Žilinu plynulo prejsť do protismeru, kde došlo k zrážke s vozidlom zdravotnej služby VW Transporter, ktoré viedol 55-ročný vodič. „Vo vozidle sa okrem vodiča prepravovalo šesť pacientov. Po zrážke skončila sanitka s prepravovanými osobami mimo cesty. Požitie alkoholických nápojov u vodičov polícia nezistila,“ dodala Balogová.

„Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Polícia obojsmerne odkláňala premávku na cestu II/519 cez Žilinu – Považský Chlmec. Premávka bola obojsmerne obnovená pred 13. hodinou. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline,“ uzavrela krajská policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru