Jednou vetou

Pribaliť sveter a šup zažiť niečo skvelé. Vyberte si z našej ponuky

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Bŕŕ, september ide dolu kopcom, ale hlavu hore. Na Slovensku to bude opäť nabité výbornými akciami. Lenže nezabudnite aj na teplé oblečenie. Podľa SHMÚ majú byť mraky, v noci búrky a prehánky. Cez deň ubúdanie oblačnosti, ale výrazné ochladenie. Teploty maximálne do 20 stupňov. Na hrebeňoch Tatier má dokonca snežiť. Pozrite si našu ponuku podujatí, ako aj videá. Niektoré budete chcieť vidieť viackrát. Pokojne.

Shrek sa nekoná, vrátenie peňazí je v nedohľadne. Nejde o jediné predstavenie

Deň otvorených trezorov

To by bolo, keby ste si prišli s igelitkou do banky zobrať koľko chcete a nikomu by to nevadilo. Nič také sa v sobotu nekoná, ale za to sa dozviete všeličo zaujímavé o peniazoch.

Národná banka Slovenska (NBS) pripravila Deň otvorených dverí. Prvých tisíc návštevníkov dostane milión? Nie, to by sa prehajdákala miliarda veľmi rýchlo 🙂

Vedúca oddelenia komunikácie Janka Kováčová nám poslala poriadne dlhý program, ktorý pre všetkých návštevníkov pripravili. Ďakujeme, Janka.

Čakajú Vás ukážky prepravy peňazí opancierovanými autami, exponáty z archívu – vzory vkladných knižiek, tlačív, ale aj mincí a bankoviek, naučíte sa rozoznávať aj falzifikáty, môžete obdivovať obrovskú rokovaciu miestnosť Bankovej rady NBS, stretnúť sa s pánom guvernérom a pozrieť si aj výstavu „Od koruny k euru“ a ďalšie atrakcie. Podrobnejšie infošky nájdete tu a mapa je tu. Pin kódy trezorov nám neposlali.

Niečo o banke sa dozviete aj tu, ale osobne to bude v sobotu najlepšie:

Októberfest pod Urpínom

Deň otvorených dverí organizuje aj Banskobystrický pivovar. Priamo v areáli, kde sa vyrába výnimočné slovenské pivo Urpiner si prídu na svoje všetky vekové kategórie. Každú hodinu budú exkurzie po fabrike, pre dospelých návštevníkov sú pripravené súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa, pre deti zas trampolína, jazda na koníkoch a motorkách aj ďalšie.

Ochutnajte jedinečné pivo už túto sobotu!

Návštevníci si môžu pochutnať aj na čapovaných špeciáloch: EXCLUSIVE 16ke,  EXTRA CHMELENEJ 14ke a NOVINKE – za studena chmelenej svetlej IPL 13ke. K tomu zahrajú veľmi dobre aj muzikanti a do večera sa budú všetci pekne zabávať v meste pod Urpínom. Je to vlastne taký Októberfest v Banskej Bystrici. Jedinečná atmosféra, ktorú musíte zažiť. Tento rok Urpiner opäť bodoval a vyhral zlatú medailu na súťaži Pivo Českej republiky. Príďte to osláviť, ak ste z okolia.

Takto skvelo je vždy v URPINERi:

Jarmok sem, jarmok tam

Prebehnime zopár miest, kde sa tento víkend konajú jarmoky: Sobrance, Krompachy, Šurany, Dolný Kubín, Zvolen. V Partizánskej Ľupči bude dokonca Remeselnícky jarmok, v Spišskej Belej „Zemiakársky jarmok“. Hody budú v bratislavskej Dúbravke, Skalici alebo vo Vrábloch.

Avokádo je vitamínová bomba. Vedeli ste tieto fakty?

Hovorí Vám niečo Kačurienka, Mostarienka, Los Babraccos a Rusín Čendeš? Strenúť ich môžete na súťaži HARUĽA 2018. Zastavte sa cez víkend na námestí vo Valaskej. Hľadá sa tam najlepšia zemiaková placka. Mňam, koľkí si to teraz povedali? Je tam skutočne tučná atmoška. Na internete koluje mix fotografií z tejto súťaže pred 4 rokmi:

Ta hej v Pezinku

Celý víkend prebieha Pezinské vinobranie. V piatok na hlavnej tribúne na Radničnom námestí vystúpi Dara Rolins, možno si príde pre podpis aj Rytmus s Jasminou. Skôr nie.

Ďalej sa môžete tešiť na Bukasový masív a Hudbu vesmírnu. V sobotu brnkne skupina Funkiez, Peter Nagy a jeho nová trvalá, či veselá partička Funny Fellows.

V nedeľu sa tešte na Janais, či skupinu Jelen. Na parkovisku pred zámockým parkom sa v sobotu a nedeľu predstavia ľudové muziky: Grinavanka, Stříbrňanka aj Kollárovci (ale nie od Borisa).

Samozrejme, primátor Solga sa asi opäť bude chvastať široko-ďaleko, že vybavil senzi ohňostroj. Ten býva totiž pravidelne veľkolepý, ako by začínal nový rok. Keby sa Nesrovnal postavil v Bratislave na vežu Kamzík, snáď ho aj ďalekohľadom uvidí. Ako na inšpiráciu, lebo ten na Nový rok bol v hlavnom meste zahmlený…

KULEHA: Nebudete reprízovať ohňostroj?

Pozor si dajte na voľne pohodené lokše, rozliaty burčiak alebo mastný fľak z langoša. Nie, že sa podobne zrichtujete:

Dobre, tu je normálna atmosféra z Vinobrania v Pezinku:

Tip na pouličný tanec počas Vinobrania:

Pezinskí borci to vedia roztočiť:

Neuveriteľné: Najvyšší umelý vodopád na svete, pozrite sa na tú parádu

Milujete blšáky?

Ak ste robili doma poriadky a našli niečo prebytočné, čo nepotrebujete a myslíte si, že by sa mohli niekomu hodiť, tak potom poďte v nedeľu na blšák. Koná sa v Lipe, Stará Turá.

Vítaní sú všetci predajcovia s rôznymi zberateľskými predmetmi, handmade vecičkami ako aj s ďalšími vlastno – aj nevlastnoručne vyrobenými predmetmi, ktoré len tak ľahko v obchodoch nenájdete.

Pokojne prineste aj športové potreby, dekorácie a podobne. Najlepšie všetko okrem OBLEČENIA – detské však môže byť – asi s handrami nemajú dobré skúsenosti, veď blšák – blchy…

Užite si príjemný víkend, zabudnite na hektiku a sem-tam nerváky z týždňa. Relaxujte, oddychujte, nepracujte. 🙂

A ešte jedno videjko z Pezinka, raz tam bola aj Gizka Oňová. Ej aká superská:

Asi chcete pridať pesničku však?

Aha, takáto bola kočena odjakživa:

Vážne, toto je posledná od Gizely v tomto článku:

Alebo ešte jednu Gizušku? Nie, dodržať slovo treba.

Viete o zaujímavom podujatí vo Vašom okolí? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne