Jednou vetou

Prievidzskú labku podporilo aj mesto

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Zlepšiť situáciu mačiek v Prievidzi si zobrali za cieľ dobrovoľníci z občianskeho združenia Prievidzská labka. Samospráva ich podporila priestormi i dotáciou z rozpočtu mesta, informoval vedúci kancelárie primátorky mesta Alojz Vlčko.

Od roku 2014 je Prievidzská labka registrovaným združením, ktorého náplňou je priama záchrana mačiek v núdzi, ich umiestňovanie do dočasnej opatery, hľadanie nových domovov, osvetová činnosť zameraná pre širšiu verejnosť smerujúca k tolerancii a zodpovednosti k zvieratám.

„Na základe rokovaní s členmi združenia a mesta Prievidza sa rozvinula vzájomná spolupráca, ktorej cieľom bolo v prvom rade nájsť vyhovujúce mestské priestory, ktoré by mohli byť využité ako depozit pre opustené a odchytené mačky. Na tento účel bola vyhradená časť priestorov prvého poschodia meštianskeho domu. Z dôvodu rekonštrukcie objektu na námestí bolo však nutné nájsť vhodnú alternatívu,“ spomenul Vlčko. Od mája tohto roka združenie preto podľa neho využíva časť objektu na Ulici Š. Závodníka.

V okrese Prievidza pozor! Hrozí prívalová povodeň

Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít pri mestskom zastupiteľstve zároveň odporučila združeniu poskytnúť dotáciu z rozpočtu mesta vo výške 1500 eur. Financie Prievidzská labka využije na úhrady platieb za služby spojené s prevádzkou mestského depozitu pre mačky, kastračný program na ozdravenie populácie pouličných mačiek, životného prostredia v Prievidzi a zamedzenie množenia ferálnych mačiek.

Prievidzská labka pravidelne organizuje aj podporné akcie. Ide o aukcie na pomoc zvieratám v ich depozite, z ktorých vyzbierané peniaze používa na konzervy pre mačky a zútulnenie nových priestorov. Organizuje i adopčné akcie, kde si môžu záujemcovia priamo adoptovať mačku a poskytnúť jej nový domov. Všetky aktivity združenia aj s mačkami, ktoré hľadajú nový domov, môžu obyvatelia sledovať prostredníctvom facebookovej stránky Prievidzskej labky.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma