Jednou vetou

Primaciálne námestie patrí opäť Radničkiným trhom

Podujatie Radničkine trhy 2018, kde si návštevníci môžu vybrať z produktov, ktoré pre nich pripravili zdravotne postihnutí a inak znevýhodnení občania na Primaciálnom námestí v Bratislave.

Foto: TASR

Primaciálne námestie v Bratislave patrí od piatka do soboty (22.9.) ľuďom so zdravotným postihnutím a ďalším inak znevýhodneným skupinám. Konajú sa tu totiž Radničkine trhy, ktoré organizuje občianske združenie Inklúzia s Agentúrou podporovaného zamestnávania a Kaviarňou Radnička.

Originálne výrobky a prezentáciu svojich služieb pripravilo 60 chránených dielní, sociálnych podnikov a sociálnych služieb z celého Slovenska. „Predstavia sa aj zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú občanov so zdravotným znevýhodnením na otvorenom trhu práce. Sprievodným programom bude stretnutie chránených dielní a zamestnávateľov, ktorí chcú zadať zákazku chránenej dielni či sociálnemu podniku,“ informujú organizátori.

Blíži sa chrípková sezóna, v boji proti nej pomôže posilňovanie imunity

V rámci kultúrneho programu sú pripravené hudobné vystúpenia, ale aj tvorivé workshopy pod vedením zručných keramikárov, čipkárov, aranžérov a výtvarníkov. Verejnosť môže podporiť zdravotne znevýhodnených občanov na trhoch aj kúpou originálneho výrobku z chránenej dielne.

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra