Jednou vetou

Primátor nepodpísal vymenovanie generálneho riaditeľa dopravného podniku

Jaroslav Polaček, archívne

foto: TASR

V DPMK momentálne prebieha kontrola hospodárenia a finančných operácií

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček nepodpísal uznesenie z májového rokovania Mestského zastupiteľstva v Košiciach, na základe ktorého poslanci schválili Vladimíra Padyšáka za generálneho riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Podľa primátora existuje viacero závažných dôvodov, prečo sa rozhodol nepodpísať tento schválený poslanecký návrh. Pripomína, že v DPMK prebieha kontrola hospodárenia a finančných operácií. Onedlho by mali byť známe jej výsledky, na základe ktorých sa rozhodne, ako bude ďalej postupovať.

„Výkon kontroly sa pre koronavírus musel predĺžiť. Z hľadiska ochrany majetkových záujmov mesta Košice ako jediného akcionára DPMK je nevyhnutné počkať na výsledky kontroly. Orgány mesta sú povinné zveľaďovať majetok mesta a používať všetky právne prostriedky na jeho ochranu,“ uviedol Polaček a dodal, že až výsledky kontrolných zistení poskytnú obraz o tom, či riadenie DPMK Vladimírom Padyšákom je v súlade s vyššie uvedenou povinnosťou.

Uznesenie zastupiteľstva je tak momentálne pozastavené, Padyšák naďalej zostáva povereným generálnym riaditeľom a členom Predstavenstva DPMK. Do oboch týchto funkcií bol zvolený ešte v decembri 2018.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru