Jednou vetou

Primátor Trnavy odvolal prednostku mestského úradu

Primátor Trnavy Peter Bročka

foto: TASR

Primátor Trnavy Peter Bročka odvolal z funkcie prednostku Mestského úradu v Trnave Ivanu Mudríkovú. Bude čerpať dovolenku najmenej do času, kým sa polícia, mestský kontrolór a Úrad pre verejné obstarávanie nevyjadria, či boli porušené zásady verejného obstarávania v prípade dodávateľa personálneho a procesného auditu.

Na možné pochybenie v ňom upozornil predseda poslaneckého klubu Naše mesTTo (za KDH) Rastislav Mráz. V maili, ktorý poslal zástupcom médií a ktorý sa odvoláva na anonymné upozornenie občana, sa uvádza, že „bolo celé výberové konanie už od začiatku manipulované prednostkou mestského úradu a organizované podľa inštrukcií priamo zaslaných konateľkou víťaznej agentúry, ktorá spracovala návrh výzvy aj návrh oslovených subjektov na predloženie ponuky“.

Mráz napísal, že agentúra CoMa Consulting s.r.o. nemala v čase zazmluvnenia za sebou reálnu finančnú a odbornú spôsobilosť na požadovanú zákazku, obe ďalšie ňou označené a naoko spolu súťažiace firmy nemali ani elementárnu spôsobilosť na dodávku konzultačných, poradenských a školiacich činností v oblasti riadenia spoločností a venujú sa úplne inej agende.

Nepríjemná a krajne znepokojivá situácia

Poukázal aj na to, že firme bola opakovane predĺžená lehota ukončenia auditu, za jej nedodržanie mesto voči CoMa Consulting neuplatnilo žiadne sankcie. Podľa Mráza je takýto prípad hrubej manipulácie a klientelizmu pri narábaní s verejnými zdrojmi na mestskom úrade neprípustný.

Primátor v utorok na tlačovej besede uviedol, že dáva celú vec prešetriť. Z doterajších zistení vyplynulo, že úrad oslovil v danej veci tri firmy, ale zároveň zverejnil obstarávanie na dodávateľa na príslušnom webovom portáli. „Požiadal som mestského kontrolóra o kontrolu materiálu a komunikoval som s políciou. Podal som trestné oznámenie na machinácie vo verejnom obstarávaní na neznámeho páchateľa,“ povedal Bročka.

Ďalšie oznámenie pre krivé obvinenie podal v súvislosti s tým, že v maili anonyma sa uvádza, že poverená pracovníčka pri obstarávaní konala na primátorov priamy nátlak. „Situáciu považujem za nepríjemnú a krajne znepokojivú,“ uviedol primátor Trnavy. Mudríkovú súčasne odvolal z dočasného poverenia riadenia útvaru pre verejné obstarávanie. Suma zákazky bola 15.000 eur.

Môže vás zaujímať

Na tajch Klinger sa vrátila plaváreň, finálny projekt má mať hodnotu 70-tisíc eur