Jednou vetou

To sú ale móresy! Poslancom sa nechce sobášiť mladomanželov?

Primátorka Lenka Balkovičová za Zvolen a predseda Ján Lunter za Banskobystrický samosprávny kraj

foto: TASR

Prevaha novozvolených poslancov z iniciatívy Zvolen pre ľudí sa prejavila už na pondelkovom (10.12.) ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve vo Zvolene.

Poslanci združení okolo Mateja Snopka, ktorý kandidoval za primátora a skončil na druhom mieste, totiž určili svojím hlasovaním za sobášiacu v meste ako jedinú staronovú primátorku Lenku Balkovičovú.

Novozvolený primátor Matúš Vallo prevzal vedenie hlavného mesta

Aj keď niektorí poslanci v rozprave upozorňovali na to, že primátorka nebude môcť z rôznych objektívnych dôvodov mladých ľudí každý týždeň oddávať, väčšina poslancov zmenu návrhu nepripustila. Podľa poslanca Jána Kubiša v tomto prípade však vôbec nemalo ísť o politický boj, keďže sobášenie je vnímané ako poskytovanie služby občanom.

Zvolen: Povinnosť čistiť chodníky je problém, na taký objem prác nie je dodávateľ

Pôvodne sa očakávala rozprava aj pri návrhu platu primátorky, nakoniec sa takmer vôbec nediskutovalo. Navrhovatelia i samotná primátorka zrejme pri určení výšky platu zohľadnili rozloženie poslaneckého zboru a nežiadali zvýšenie zákonom určeného základného platu. Ten bude mať hlava mesta nakoniec vo výške 3063 eur, pričom doteraz poberala takmer o 500 eur viac.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru