Prímestská doprava v Trenčianskom kraji bude celý týždeň s 50-percentnou zľavou

Ilustračná foto

Pixabay.com

Cestujúci v prímestskej autobusovej doprave v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) budú od nedele (16.9.) do soboty (22.9.) cestovať za polovicu zvyčajného cestovného. Do aktivity TSK sa v rámci Európskeho týždňa mobility zapoja obaja zmluvní dopravcovia – SAD Trenčín i SAD Prievidza.

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku kraj sa do Európskeho týždňa mobility zapojí plošnou zľavou 50 % na prímestskú autobusovú dopravu v rámci kraja. Zľava platí na všetky druhy cestovného počas celého týždňa. Lacnejšie cestovné ponúkne TSK verejnosti spolu s ostatnými vyššími územnými celkami. Dohodli sa na tom predstavitelia samosprávnych krajov na zasadnutí SK8 v Banskej Bystrici za účasti ministra dopravy.

Púťou do Šaštína si veriaci uctia sviatok Sedembolestnej Panny Márie

„Polovičná zľava na cestovnom v Trenčianskom kraji je jedna z najväčších, ktorú samosprávne kraje v rámci tejto aktivity ponúkajú, a dotkne sa všetkých plne platiacich cestujúcich,“ zdôraznil Baška.

Pred 80 rokmi prvýkrát vzlietla vzducholoď Graf Zeppelin II

Európsky týždeň mobility je celoeurópskou kampaňou za udržateľnú mestskú mobilitu. Zameraná je na to, aby verejnosť nechala svoje osobné auto doma a do práce, za štúdiom, za rodinou, výletom či iným dôvodom využila na prepravu multimodálnu dopravu. Cieľom najväčšej európskej kampane zastrešenej Slovenskou agentúrou životného prostredia je okrem motivácie jednotlivcov vybrať si na dochádzanie udržateľné spôsoby dopravy aj zníženie emisií uhlíka a zlepšenie kvality ovzdušia.

Môže vás zaujímať

Tiger uhryzol 29-ročnú ženu v žilinskej mestskej časti Brodno