Jednou vetou

Prímestské aj mestské autobusy v Trnave jazdia bezplatne, spojov je však menej

Ilustračné foto

Foto: TASR

Prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji funguje v medzisviatočnom režime, mestská doprava v Trnave jazdí stále ako cez víkend.

Prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji funguje od dnešného dňa pre cestujúcich bezplatne, aby bol vylúčený kontakt cestujúcich s vodičmi. Autobusy však budú jazdiť v obmedzenom režime, ako v období medzi Vianocami a Novým rokom. Bezplatne od dnešného dňa funguje aj mestská autobusová doprava v Trnave, ktorá jazdí ako cez víkend.

„Samozrejme, pevne veríme, že občania dopravu zadarmo nebudú považovať za príležitosť na výlety či návštevy. Toto rozhodnutie slúži výhradne na ochranu vodičov i cestujúcich,“ zdôraznil predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, ktorý o najnovších opatreniach proti šíreniu koronavírusu informoval.

V prímestskej ani mestskej doprave nebude umožnené nastupovať prednými dvermi, vstup do autobusu bude možný iba s ochranou tváre. Ak cestujúci odmietne toto nariadenie dodržať, vodič autobusu je oprávnený nepokračovať v jazde a môže privolať policajnú hliadku.

Trnavský samosprávny kraj si podľa župana Viskupiča nad rámec avizovanej pomoci od štátu predbežne zakontrahoval ochranné rúška a respirátory v celkovej hodnote milión eur pre svoje subjekty. Určené budú prednostne pre zariadenia sociálnych služieb, lekárov, lekárnikov, zubárov alebo vodičov prímestských autobusov.

Župa podľa neho ešte viac obmedzuje služby svojho úradu, zatvára napríklad podateľňu. Viskupič vyzval verejnosť, aby v najvyššej možnej miere využívala elektronické služby.

V Úrade Trnavského samosprávneho kraja zostávajú v práci vedúci pracovníci a naplno pracuje aj krízové riadenie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru