Jednou vetou

Prímestské autobusy budú jazdiť vo sviatočnom režime

Ilustračné foto

foto: TASR - Roman Hanc

Prioritou je podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej zabezpečenie dochádzky ľudí do zamestnania.

Prímestská autobusová doprava na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude počas Veľkej noci fungovať štandardne ako počas sviatkov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová. Prioritou je podľa jej slov zabezpečenie dochádzky ľudí do zamestnania.

Žilinská župa nepozastaví počas veľkonočných sviatkov prímestskú autobusovú dopravu v kraji. „Radi by sme upokojili verejnosť, že v Žilinskom kraji autobusy premávať budú. Je dôležité, aby bola zabezpečená možnosť cestovať pre všetkých, ktorí počas sviatkov pracujú, či už sú to zdravotníci, lekárnici, sestričky a opatrovateľky v sociálnych zariadeniach, pracovníci na pumpách, v potravinách a mnohí iní,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Od 10. do 13. apríla budú autobusové spoje premávať vo sviatočnom, resp. sobotňajšom režime. „Vo všetky ostatné dni jazdia autobusy v prázdninovom režime, ktorý bol nastavený ako jedno z bezpečnostných opatrení pred možným šírením nového koronavírusu. Obmedzené sú aj spoje, ktoré primárne nezabezpečujú dochádzanie za prácou či inými povinnosťami a vykazovali veľmi nízku až žiadnu vyťaženosť,“ priblížila aktuálny grafikon prímestskej dopravy Remencová.

Ako doplnila hovorkyňa ŽSK, v rámci bezpečnostných opatrení zabezpečila župa pre svojich dopravcov ochranné rúška a prímestské autobusy sú pravidelne dezinfikované. „Naďalej platí, že cestovať autobusom je možné iba s použitím rúška, prípadne šatky alebo inej vhodnej alternatívy. Od dnešného rána plati

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru