Jednou vetou

Prímestské autobusy v BB kraji sa vrátia do prázdninového režimu

Ilustračné foto

foto: TASR - Roman Hanc

Na všetkých linkách stále zostávajú platiť prísne bezpečnostné opatrenia na ochranu vodičov i cestujúcich

Autobusové linky prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK), ktoré prevádzkuje SAD Zvolen a SAD Lučenec, budú od nedele 10. mája premávať opäť v prázdninovom režime.

Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková, župa tak reaguje na uvoľňovanie opatrení zo strany štátu a zruší režim Sobota plus, ktorý znížil počet spojov od 2. apríla. Na všetkých linkách stále zostávajú platiť prísne bezpečnostné opatrenia na ochranu vodičov i cestujúcich.

V súvislosti s uvoľňovaním opatrení, ktoré štát prijal ako prevenciu proti šíreniu nového koronavírusu, posilňuje Banskobystrický samosprávny kraj autobusové spoje na prímestských linkách. „Kým aktuálny režim Sobota plus poskytuje len niečo viac ako polovicu spojení v porovnaní s bežným režimom, prázdninový režim zabezpečí premávanie až 90 percent všetkých spojov. Chceme ľuďom aj takýmto spôsobom umožniť čo najplynulejší návrat do bežného života a opäť naštartovať ekonomiku,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Do autobusov je naďalej povolený vstup len s rúškom, šatkou či inou vhodnou alternatívou. Odporúčané je aj použitie ochranných rukavíc. Sedenie na sedadlách hneď za vodičom a v rade vedľa je zakázané. Župa cestujúcim odporúča vyhnúť sa hotovostným platbám a využívať na kúpu lístkov čipové karty.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru