Jednou vetou

Prívalové povodne môžu zasiahnuť takmer všetky okresy Žilinského kraja

Ilustračné foto

Foto: TASR

Prívalové povodne môžu zasiahnuť takmer celý Žilinský kraj. V súvislosti s očakávanými intenzívnymi zrážkami pri búrkach platí do 18.30 h výstraha prvého stupňa v okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín.

Búrky už hrozia aj na západnom Slovensku, výstraha platí do večera

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zároveň predpokladá prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. „Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov,“ doplnili meteorológovia.

Viaceré cesty v Žilinskom kraji sú zaplavené alebo neprejazdné

Viaceré cesty v Žilinskom kraji sú pre búrky a intenzívny dážď zaplavené alebo neprejazdné. TASR informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Následky búrky a intenzívneho dažďa na Liptove odstraňovali hasiči

Na diaľnici D1 od Liptovského Mikuláša v smere na Poprad je na viacerých úsekoch zaplavený pravý jazdný smer. Voda sa nachádza aj na krajnici v opačnom smere Poprad – Liptovský Mikuláš.

Pre búrku je neprejazdná aj cesta 1/59 za obcou Dlhá nad Oravou v smere na Tvrdošín. Podľa operačného strediska je vozovka zanesená bahnom.

Na horskom priechode Čertovica pre búrku spadol strom na vozovku. „Hasiči ho idú odstrániť, zatiaľ je cesta neprejazdná,“ informovali z operačného strediska polície. V okrese Čadca platia obmedzenia formou zníženej rýchlosti.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru