Jednou vetou

Problémy nekončia. Dekan FTVŠ a kanoisti nenašli spoločnú reč

Kanoistický klub Slávia UK Bratislava sídli v lodenici v bratislavskej Karlovej Vsi

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

V spore likvidačného nájomného pre Kanoistický klub Slávia UK Bratislava, ktoré požadovala Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského (FTVŠ UK), konkrétne jej dekan Marián Vanderka, sa zdá, že nie je koniec, a handrkovanie o výške nájomného bude naďalej pokračovať.

Dekan FTVŠ si pýta likvidačné nájomné. Kto chce zničiť klub kanoistov?

Nedávno sme priniesli články o tom, že kanoistický klub Slávia UK, ktorý si dlhé roky prenajíma loď Liptov kotviacu v Karloveskom ramene, sa dostal do problémov práve pre jej prenájom. Prenajímateľ lode, FTVŠ UK v zastúpení jej dekanom Mariánom Vanderkom, dala klubu nájomné tisíc eur mesačne, ktoré je pre vodákov likvidačné, a klubu k 15. aprílu hrozila likvidácia.

Dobrá správa: FTVŠ mení názor, o nájomnom pre klub kanoistov budú rokovať

Lodenica kanoistického klubu Slávia UK Bratislava | Foto: FB Karloveský športový klub

Foto: Čo bude s betónovou príšerou v Ružinove?

Vo štvrtok však mala UK, vedenie fakulty a Kanoistický klub Slávia UK Bratislava o výške nájomného za loď rokovať. Podľa informácií hlavne.sk vedenie klubu predložilo dekanovi Vanderkovi svoju ponuku o tom, koľko by chceli za prenájom lode Liptov platiť. Marián Vanderka ale ponuku neprijal. Spor tak bude i naďalej pokračovať.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Univerzita vo svojom stanovisku k tejto veci uvádza, že ona, FTVŠ a klub chce nájsť spoločné riešenie a prienik spolupráce, ktorým je šport. „Zhodli sa na tom na spoločnom rokovaní dňa 11. apríla 2019. Pre Fakultu telesnej výchovy a športu UK je kľúčové, aby súčasťou spolupráce bol podiel kanoistického klubu v oblasti vzdelávania a prípravy športovcov fakulty, ako aj na výskumnej činnosti. Kanoistický klub prisľúbil zvážiť svoje kapacity, ktoré vedia fakulte v týchto oblastiach poskytnúť. Výsledok dohody budúcej vzájomnej spolupráce závisí od schválenia návrhu výborom kanoistického klubu a akademickým senátom fakulty a univerzity,“ uviedla ďalej univerzita.

Foto: Pod hradom sa bude stavať. Čo tam plánujú?

Aká bude teda ďalšia budúcnosť kanoistického klubu, je nateraz otázne. Rokovania o výške nájomného za prenájom lode budú pravdepodobne pokračovať a my budeme situáciu ďalej sledovať.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú