Jednou vetou

Program na víkend: Čaká nás tropické teplo aj dažde!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Tento víkend nás čakajú extrémne teplá, ale aj dážď. Podľa SHMÚ bude tropická sobota, s teplotami od 29 až do horúcich 34 stupňov Celzia na celom území Slovenska, nedeľné teploty budú priemerne okolo 30 stupňov, celé územie Slovenska však pokryje dážď. O ideálny program vo vnútri či vonku sa však báť nemusíte. Stačí si vybrať!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

Túto sobotu vás v Sabinove, Kozárovciach, Topoľčanoch, Rajeckých Tepliciach a Starej Turej čaká obľúbený jarmok. O hlade vás nenechá 9. ročník súťaže vo varení kapustnice, ktorý bude prebiehať v sobotu v Dolnej Marikovej, ani súťaž Tradičná chuť Podpoľania, ktorá prebehne v Slatinských Lazoch. Množstvo chutného jedla si užijete aj na Food Festival 2019 vo Veľkej Ide, chutné výberové víno na vás počká na Festivale Víno pod hradom v Trenčíne.

Prvé horúčavy otvárajú kúpaliská. Tieto sa určite oplatí navštíviť

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Nadšenci lietadiel si nesmú v sobotu nechať ujsť Otvorenie neba na Vinohradoch, ktoré bude prebiehať v Krakovanoch, fanúšikovia westernu sa môžu tešiť na Westernové preteky o putovný pohár, ktoré sa uskutočnia v Poltári. Jubilejný 5. ročník jediného motozrazu len pre motorkárov a spolujazdcov pod názvom Motozraz Drienok prebehne v Mošovciach. Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a mládeže v agility budú v sobotu prebiehať v Pezinku.

FOTO: Pozrite sa, ako si naše celebrity užívajú prvé slnečné dni!

Naši najmenší sa v sobotu môžu tešiť na zábavno-edukačný program Funny a kamaráti, ktorý bude prebiehať v Bratislave, hravé predstavenie Zlatý kľúčik v Poprade, či na Veľkú detskú párty s Madagascarom, ktorá sa uskutoční na biokúpalisku vo Veľkom Krtíši. Festival detských folklórnych súborov si budú rodiny môcť vychutnať v Gelnici, a Žilinu čaká najväčšia akcia pre rodiny a deti pod názvom Otcovia deťom.

FOTO: Retro výstava prináša spomienky naživo!

NEDEĽA

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

V nedeľu si nenechajte ujsť Hradné slávnosti na Čachtickom hrade v Čachticiach, či Ružinovskú promenádu, ktorá si tento rok uctí najväčšie slovenské a svetové legendy v bratislavskom Ružinove. Júnový hand made rínek sa v nedeľu uskutoční v Senici, a divadelno – hudobný festival pod názvom Mičinský pitvor vás čaká v Hornej Mičinej. Zabaviť sa môžete aj na udalosti Keblovský drapák,  tradičnú súťaž podomácky vyrobených malotraktorov, v Svederníku.

iPhone a výdrž batérie: Kde je pravda?

Fanúšikovia umenia sa môžu tešiť na výstavu Evy Tikovej Čarofarebný svet, ktorú si budú môcť pozrieť v Bratislave, divadelný festival Divadlenie v Kežmarku, zábavné divadelné predstavenie Tri letušky v Paríži, ktoré bude prebiehať v Spišskej Novej Vsi, či 44. Gitarový festival J. K. Mertza, ktorý prebehne v Bratislave. Vernisáž výstavy kokavskej výtvarníčky Moniky Vargovej pod názvom Okamihy prítomnosti času vás čaká v Kokave nad Rimavicou.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru