Jednou vetou

Program na víkend: Čaká nás vítanie jari, hoci bude chladno

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Podľa SHMÚ bude v sobotu prevládať zamračené, miestami prehánky a teploty okolo 12 stupňov Celzia, v nedeľu by sa malo mierne otepliť, prevládať bude zamračené počasie a teploty okolo 14 stupňov Celzia. O skvelý program sa však nemusíte obávať. Stačí si vybrať z ponuky, ktorú vám hlavne.sk prináša tento víkend!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte nám na redakcia@hlavne.sk alebo zavolajte / pošlite sms na číslo 0910 554 995

SOBOTA

V sobotu bude celé Slovensko vítať jar na mnohých akciách, či už na podujatí Vítanie jari – Veľkonočné trhy a dielničky v Baďane, Otváranie Bánoša – Tradičná chuti jari v Banskej Bystrici, alebo na Veľkonočných jarmokoch v Bratislave, Rožňave, Lipovci, Zavare, Palárikove či v Spišskej Novej Vsi. Vítať jar a páliť morénu bude túto sobotu aj Banský Studenec.

VIDEO: Tomáš Klus nám prezradil, aké má plány!

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Chute a vône exkluzívneho výberu káv si budete môcť vychutnať na festivale Káva Čaj Čokoláda v Košiciach, základy šitia sa naučíte na Workshope strojového šitia v Trenčíne, o hlade vás nenechá Vegánska večera v bratislavskom Progressbare. Mesto Handlová prináša tento rok obľúbenú výstavu psov pod názvom Handlovský oriešok. Najlepšie veľkonočné inšpirácie prinesú Veľkonočné inšpirácie v Myjave, výstava Sviatky jari v Brezne, Veľkonočná výstava v Svrčinovci, užiť si budete môcť aj Veľkú noc v Poľovnom revíre sv. Hubert v Košeckom podhradí.

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Športoví nadšenci sa môžu tešiť na turistickú akciu Cesta minerálnych prameňov v Starej Ľubovni, Beh oslobodenia v Galante, či na večer bojových športov Titan Fight Night 6, ktorý bude prebiehať v Dubnici nad Váhom. Záujemcovia o umenie si užijú filmový festival Jeden svet v Spišskej Belej, kreatívny kurz SOCHA Z PAVERPOLU v Bratislave, výstavu Evy Moflárovej pod názvom Dve deti v Trebišove, či výstavu Jána Trojana TOTO! JE KABINET ILUSTRÁCIE VIII. v Banskej Štiavnici.

Veľké zmeny v Progresívnom Slovensku: Štefunko končí!

Poriadna nádielka zábavy vás čaká na zábavnom predstavení Miroslava Donutila One man show v Trstenej, večer plný hiphopu a hudby vás čaká na akcii ULTRAZVUK v Trnave, kde vystúpi DJ Vec, Tono S., Supa a DJ Škrupo. Známa skupina Horkýže Slíže vystúpi s koncertom v Novom Meste nad Váhom, symfonicko metalová kapela Symfobia v spojení s NoControl vystúpi v Banskej Bystrici a Žilina prinesie Večer piesní Karla Kryla.

NEDEĽA

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

V nedeľu budú pokračovať veľkonočné trhy v Bardejove, Zábiedove, Štúrove, Banskej Bystrici, Senci, Spišskej Novej Vsi a v Šamoríne, Veľká noc sa a príchod jari sa bude oslavovať aj výstavou Veľkonočné prekvapenie v Jelšave, výstave Sviatky jari v Brezne, či na tvorivých dielniach pre rodiny pod názvom Veľká noc v Žiline. Podujatie Víno a kraslice bude v nedeľu prebiehať v Trebišove.

Top 5 slovenských instagramov: Tieto si nenechajte ujsť

V Novej Dubnici sa môžete tešiť na hudobno-zábavný program Na Slovenskej zábave, v Poprade vystúpi známy český spevák Tomáš Klus s koncertným turné SPOLU. Detský folklórny súbor Belanček vás pozýva na podujatie Liptovská heligónka v Ružomberku a divadlo GUnaGU v Bratislave vás pozýva na historickú komédiu pod názvom HORÚCE LETO 68 (ako sme utekali), v Košiciach sa môžete tešiť na Muzikálovú rozprávku Legenda o zakliatom meste.

FOTO: Petrovi Cmorikovi sa zmenil život. Pozrite sa, ako vyzerá po roku!

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru