Program na víkend ponúkne skvelé jedlo, pitie, hudbu aj zábavu

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Polooblačno, ale aj dážď a búrky. V sobotu čaká západné a stredné Slovensko polooblačno a teploty okolo 22 stupňov Celzia, na východe budú prevládať prehánky a búrky s teplotami okolo 18 stupňov Celzia. V nedeľu sa situácia vymení, západné a stredné Slovensko môže podľa SHMÚ očakávať dážď a teploty okolo 17 stupňov Celzia, na východnom Slovensku bude slnečno s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Už si teda stačí iba vybrať skvelý víkendový program. Pozrite si ponuku na tento víkend!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

V sobotu čakajú celé Slovensko jarmoky. Jarný jarmok budete môcť navštíviť v Slovenskej Ľupči, Vrbovom, Krupine, či Bojniciach. Navštíviť budete môcť aj Májový trnavský rínek, Podjavorinské folklórne slávnosti a Kúcanský jarmok. O hlade vás nenechá Deň bryndze vo Vígľaši, Budmerická fazuľovica v Budmericiach a Hrnčiarska kapusta v Hrnčiarskej Vsi, o smäde vás naopak určite nenechajú Švejkové pivné dni v Bardejove.

FOTO: Hviezda z Oteckov si takto užíva jarné dni

Športoví nadšenci si v sobotu užijú Stretnutie priateľov motocyklov v Predajnej, Okresné otvorenie motosezóny v Dobšinej, Svetový pohár cestovných automobilov v Orechovej Potôni, Zázrivský Ultra Trail 2019, či 10. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu 2019 v Žiari nad Hronom. Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, fitness a modelingu sa budú konať v Ružomberku a Cyklojazda Cycle Slovakia Naprieč Slovenskom sa začne v Bratislave.

Leto v nedohľadne? Máj býva na Slovensku nepredvídateľný

Ilustračné foto

Milovníci hudby sa majú v sobotu taktiež na čo tešiť. Eturnity CZ a Ľahká Múza SK vystúpia v Banskej Bystrici, Martin Geišberg & Daniel Špiner vystúpia s hudbou aj poéziou v Humennom. V Košiciach bude prebiehať Košická hudobná jar a známa speváčka Lucie Bílá s hosťami vystúpi v Bojnej.

FOTO: Tréner Weiss s manželkou, štýlovo na nákupoch!

NEDEĽA

Nedeľa sa bude tento víkend niesť v duchu osláv Dňa matiek, ktorý bude oslavovať Leopoldov, Omšenie, Lušte, Nová Dubnica, Bardejov, Bytča, Sabinov aj Štiavnik. Deň matiek bude oslavovať aj Vranov nad Topľov, Zborov nad Bystricou, Jablonové, Bernolákovo, Spišská Belá, Veľký Slivník či Nitra. Na Deň matiek s divadlom sa môžete tešiť v Detve.

Toto sú ľudia, ktorí majú najnovšie ovládať Slovensko

Kvalitnú hudbu prinesie v nedeľu vystúpenie skupiny Dunaj v Prešove, galakoncert La Gioia v Liptovskom Mikuláši či vystúpenie skupiny Fragile v Chtelnici. Známe zoskupenie pod názvom Alexandrovci vystúpi vrámci európskej tour v Prievidzi.

FOTO: Cigánski diabli si odbehli na obed

Naši najmenší sa v nedeľu môžu tešiť na 10.ročník pretekov lezúňov v Liptovskom Mikuláši, obľúbené predstavenie Smejko a Tanculienka – Hip, hip, hurá! v Žiline, Mamičkin deň v Šamoríne, známe divadlo Aladinová čarovná lampa, či rozprávku Lienka Kikilienka a zakliaty letný kvet v Bratislave, a rozprávkový príbeh Guľko Bombuľko v Poprade.

Najväčšieho Slováka poznal celý svet: Čo všetko viete o Štefánikovi?

Môže vás zaujímať

Ružomberský primátor nepodpísal uznesenie zastupiteľstva k územnému plánu mesta