Jednou vetou

Program na víkend: Tešte sa na jedinečné akcie po celom Slovensku!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

V sobotu dážď na celom území západe a polooblačno na zvyšnom území Slovenska, v nedeľu sa situácia obráti presne naopak . Teploty sa počas tohto víkendu budú pohybovať okolo 20 stupňov Celzia. O nedostatok programu sa však báť nemusíte!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

Už v sobotu ráno vás privíta Radvanský jarmok v Banskej Bystrici, Tradičný trnavský jarmok v Trnave, Hanušovský jarmok v Hanušovciach nad Topľou, či Banícky jarmok v Prievidzi. Hodové slávnosti vás čakajú v Klátovej Novej Vsi, Kotešovej, a Tužine, Dni obce bude oslavovať Chorvátsky Grob, Lipany, Horná Kráľová a Tvrdošín.

Sviatok kvalitného a chutného jedla. Jedinečný FOOD FEST je tu!

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Sobotné akcie prinesú množstvo výborných jedál, o hlad sa teda báť nemusíte. Festivalu vôní, chutí a zážitkov pod názvom ARÓMA prebehne v Trenčíne, prvý ročník Bánovského Lečo-Festu v Bánove, Súťaž vo varení guľášu v Sliači, a obľúbený FOOD FEST v Trenčianskych Tepliciach. O smäd sa postarajú Hubertové slávnosti pri burčiaku v Svätom Jure, či Vône jesene v Mrva&Stanko v Trnave.

FOTO: Trápi sa? Čaputovej hovorca Strižinec je ako vymenený. Spoznali by ste ho?

Na svoje si v sobotu prídu aj športoví nadšenci. Majstrovstvá Slovenska vo Fourcrosse budú prebiehať v Žarnovici, Deň športu v Hlohovci, 54. ročník stolnotenisového Mildeho memoriálu v Ružomberku a Skate Cup vo Zvolene. Zabehať si budete môcť na Community Run v Žiline, Petržalskej míli v Bratislave, Tajchovej osmičke v Novej Bani, či Telekom Night Rune v Bratislave.

FOTO: Chorvátsky futbalový tím už je tu. Toto sú ich prvé kroky na Slovensku

NEDEĽA

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Tradičný jarmok vás v nedeľu privíta v Trnave, Radvanský jarmok v Banskej Bystrici a Banícky jarmok v Prievidzi. Na Dni mesta sa môžete tešiť v Lipanoch a Tvrdošíne, na Dni obce v Poproči a Mojmírovciach. Podzoborské vinobranie vás čaká v Nitre, Hody v obci Kotešová, a obľúbená Geobádateľňa pre všetkých v Banskej Štiavnici. FOOD FEST vás aj v nedeľu čaká v Trenčianskych Tepliciach.

FOTO: Hrdí na svojich školáčikov. Takto im pomáhali do lavíc po prázdninách

Nedeľa prinesie aj dostatok kultúrnych akcií. Podujatie Heligónka spieva prebehne v Novej Bystrici a jedinečný koncert kapely Kollárovci v Prešove. Predstavenie Lordi, v ktorom si zahrajú slovenské divadelné hviezdy, uvidíte v Košiciach, výstavu pod názvom „Velikáni Novohradu – život a tvorba Bélu Bacskaiho“ uvidíte vo Fiľakove a výstavu maliarky Ester Luptákovej pod názvom „Hľadanie obrazu“ v Bojniciach.

FOTO a VIDEO: Títo politici otvárali nový školský rok

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne