Jednou vetou

Program na víkend: Tieto akcie musíte vidieť!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Dážď, ale aj slnečno. Podľa SHMÚ Slovensko čakajú teploty od 15 do 19 stupňov Celzia, na západnom Slovensku bude prevládať polooblačno až oblačno, na východnom Slovensku najmä dážď. O bohatý kultúrny, či športový program pre deti aj dospelých sa však báť nemusíte. Pozrite si ponuku na tento víkend!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: pixabay.com

VIDEO: Macejko urobí poriadnu show a hokejom bude žiť každý, hovorí Martin Kohút

SOBOTA

V sobotu čaká Hontianske Nemce Jurajský jarmok, Svätojakubský jarmok, trhy budú aj v Bratislave a v Sliači, kde sa okrem toho uskutoční aj stavanie mája. Májovica čaká aj Láb a Ivanovce. V Svätom Jure budú prebiehať Svätojurské hody, v Modre Modranský blšák, v Lozorne si užijete jarmok pod názvom Lozornské všeličo. Jarné čistenie pred turistickou sezónou pod názvom Jarná gruntovačka sa uskutoční v Žarnovici. Trh kvetov a zelene bude počas soboty prebiehať v Krompachoch, výstava pre záhradníkov Gardenia sa uskutoční v Nitre.

FOTO: Prišla jar. Plnými dúškami si ju vychutnávajú aj naše celebrity

Ilustračné foto

Na sobotu sa môžu tešiť najmä hudobní nadšenci, ktorých čaká bohatý program po celom Slovensku. V Nitre prebehne koncert z turné známej skupiny Maduar, obľúbení Cigánski diabli vystúpia v Kozárovciach, U2 revival band vystúpi v Novom Meste nad Váhom. V Banskej Bystrici bude počas víkendu prebiehať United jazz festival, The Duchon´s vystúpia v Námestove a Marián Čekovský & Band vystúpia v Žiline. Obľúbená rapová skupina DMS vystúpi v Námestove.

Top 5 slovenských youtuberov: Toto o nich neviete!

Deti sa môžu počas soboty tešiť na Ťuki Ťuki tour Mira Jaroša v Ružomberku, Detský cyklopretek v Senci, zábavnú show Smejko a Tanculienka v Košiciach a Bardejove. Koncertné turné Hanička a Murko prebehne v Košiciach a Prešove, a Klaunovanie s bublinami bude prebiehať v Leviciach.

FOTO: Notre Dame dostala za 10 dní vďaka miliónovým darom novú nádej

NEDEĽA

V nedeľu sa uskutoční slávnostné otvorenie hradu Strečno, Thurzove slávnosti na Oravskom hrade, Otvorenie hlavnej sezóny v Dubnickom kaštieli v Dubnici nad Váhom a stavanie mája v Oravskej Lesnej. Dni obce budú prebiehať v Nitrianskej Blatnici, vo Zvolene prebehne Zámok bez zámkov.

FOTO: Rytmusa sme pristihli na nákupoch. Pozrite sa, čo vyberal!

Ilustračné foto

Športoví nadšenci sa môžu v nedeľu tešiť na peší pochod pod názvom Ponická jarná 30-tka v Ponikoch, Svätojurajská púť bude prebiehať v Nitrianskej Blatnici, Otvorenie letnej turistickej sezóny sa bude konať v Starej Ľubovni. Tisovec čaká Offroad Tisovec, Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji a drepe budú prebiehať v Čadci a Beh za A(tra)ktívny Bardejov sa uskutoční v Bardejove.

Filmový ošiaľ, aký tu ešte nebol! Avengers: Endgame trhajú rekordy

Naši najmenší si v nedeľu užijú Nedeľu s rozprávkou: Chlapček synček v Púchove, obľúbené predstavenie Smejko a Tanculienka v Hnúšti a v Tornali, rozprávku Psíčkovo v Kežmarku, Ťuki Ťuki tour Mira Jaroša v Žiline a divadielko Guľko Bombuľko v Hlohovci. Rodičia sa túto nedeľu nebudú nudiť taktiež, s deťmi sa totiž budú môcť zabaviť na Rodinnej nedeli v Šamoríne.

FOTO: Vyberal fáro pre svoju princeznú. Pozrite sa, kde sme stretli úspešného Kaliho

NIEČO EXTRA

A toto si milovníci dobrej country hudby musia zapísať do svojich diárov. Už o dva týždne v sobotu 11 . mája sa uskutoční ďalší z úspešných Country festivalov, ktoré majú svoju kvalitnú tradíciu.

V Čiernom Balogu – Vydrovo, ako je skanzen, kde premáva aj historická železnica sa bude konať „COUNTRY ZA STODOLOU“. Minulý rok tam skupina Vodopád na čele s Ondrejom Pacigom oslávila svojich 35 rokov, čo sú na scéne a gratulovať prišlo niekoľko hudobných hostí zo Slovenska, Česka, či Belgicka, Francúzska a ďalší hostia.

Tento rok bude opäť o skvelú atmosféru postarané. Zostáva len veriť, že nesklame ani počasie. Pozrite si oficiálny plagát populárneho Country festivalu. Kto miluje country hudbu a má rád peknú prírodu, nebude chýbať 11. mája v Čiernom Balogu – Vydrovo:

Oficiálny plagát známeho Country festivalu sľubuje opäť výbornú atmosféru

Skupina Vodopád nedávno predstavila aj svoj videoklip ku pesničke Odchod Klauna:

Určite aj takáto výborná nálada bude v sobotu 11. mája na COUNTRY ZA STODOLOU – Čierny Balog Vydrovo:

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru