Jednou vetou

Konečne by mal byť slnečný víkend: Pozrite si tie najlepšie akcie

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Daždivému počasiu bude tento víkend koniec - čaká nás jasno až polooblačno a teploty od 17 až do 23 stupňov Celzia - program počas tohto víkendu si teda poriadne užijete. Stačí si vybrať!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

Otvorenie kúpeľnej sezóny vás čaká v sobotu v amfiteátri v Dudinciach, v Leviciach sa bude oslavovať deň sv. Urbana na Krížnom vrchu. V Piešťanoch vás so skvelým hudobným výberom privíta obľúbený CityFest, výberové druhy kávy si zasa vychutnáte na Drip Coffee Festival. Milovníci histórie sa môžu tešiť na Rotenstein – Rytiersky festival, ktorý bude prebiehať na zámku v Holiči, aj na projekt Z histórie Malohontu , ktorý sa bude konať v interiéri a exteriéri gotického kostola na Kraskove.

FOTO: Filmový festival v Cannes priniesol hviezdne momenty, aj slzy

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Ani športová nadšenci sa o program tento víkend nemusia obávať. Privíta ich Dogtrekking Jánošíkovým chodníkom v Terchovej, Enduro Cup Stred v Trenčíne, Dog Puller v Čadci či Splav netradičných plavidiel vo Valaskej. Kvalitnú turistiku si nenechajte ujsť pri akcii Stretnutie na Kráľovej studni s výstupom na Krížnu, ktorá prebehne v Dolnom Harmanci, v Trenčíne budete môcť zažiť jedinečný Night Run a v Senci si užijete tohtoročný Triatlon.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Deti sa túto sobotu môžu tešiť na Športový deň detí v bratislavských Vajnoroch. Festík – najveselší detský festival v Bratislave a vystúpia na ňom aj Fifo a Vierka s obľúbeným predstavením, podujatie Rozprávkový les bude prebiehať v Svätom Jure, Deň detí sa bude oslavovať vo Voderadoch a Banke a Deň detí s Mirom Jarošom a Mimoňmi naši najmenší budú môcť osláviť v Kľačne.

FOTO: Zuzanu Vačkovú sme pristihli na obede!

NEDEĽA

Tradičné remeselné trhy vás v nedeľu privítajú v Krasňanoch, v Banskej Bystrici vás čaká AquaBurza, v Piešťanoch bude pokračovať obľúbený CityFest, Rusínsky festival vás privíta vo Svidníku a 1.ročník Svadobnej výstavy na Zemplínskej šírave sa bude konať v Kaluži. Hornonitriansky modelársky deň si budete môcť pozrieť v Prievidzi a avantgardná výstava pod názvom Móda mladých vás bude čakať v Brezne.

FOTO: Pozrite si hostí na najkrajšej svadbe roka!

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Národná súťažná prehliadka heligonkárov prebehne v Oščadnici pod názvom Oščadnická heligónka, obľúbený Cirkul´art vystúpi v Stupave, výstava fotografií zvolenského fotografa Jozef Fašanga Krása fotkou zrodená bude prebiehať v Detve. Jeden z najstarších medzinárodných hudobných festivalov klasickej hudby – Košická hudobná jar sa uskutoční v Košiciach a na finále súťaže Orava má talent s môžete tešiť v Námestove.

FOTO: Šefčovič sa pochválil stretnutím s Trumpom. Pozrite sa, čo riešili!

Program pre najmenších bude aj túto nedeľu opäť poriadne bohatý. Deň rodiny sa bude oslavovať v Liptovskom Mikuláši a Košiciach, podujatie Šírava deťom plné zaujímavých a zábavných predstavení prebehne vo Vinnom a Deň detí oslávi Vieska nad Žitavou v mlyňanskom Arboréte. Fíha tralala so skupinou Baby Band vystúpia v nedeľu v Banskej Bystrici a populárny muzikál Máša a Medveď si detičky užijú v Bratislave.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton priniesol inovatívnu a jedinečnú kolekciu

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru