Jednou vetou

Prvé dni hokejových majstrovstiev hodnotí polícia ako pokojné

Slovenský fanúšik pred zápasom základnej A-skupiny Slovensko - Kanada 13. mája 2019. FOTO TASR – Martin Baumann
Počas prvých dní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave nezaznamenala polícia prípady závažných narušení verejného poriadku, ani iné formy trestnej činnosti, ktoré by súviseli so šampionátom. TASR o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Polícia priebežne vyhodnocuje informácie získané vlastnou operatívno-pátracou činnosťou. „Rovnako vyhodnocujeme aj informácie a podnety získané od občanov, napríklad aj prostredníctvom sociálnych sietí,“ podotkla polícia. Pri zabezpečovaní verejného poriadku využíva súčinnosť formou zmiešaných hliadok, a to so Strednou odbornou školou Policajného zboru v Pezinku.

V tomto prípade funguje aj mimorezortná spolupráca s ministerstvom obrany. „Zmiešané hliadky využívame aj vo forme medzinárodnej spolupráce s príslušníkmi polícií okolitých krajín, a to konkrétne s Českom a Rakúskom,“ spresnila polícia.

Stávkové spoločnosti tvrdia, že na MS v hokeji sa nelegálne propagujú hazardné hry

Štátna polícia spolu s bratislavskou mestskou políciou pripravila z dôvodu konania hokejového šampionátu v Bratislave viaceré bezpečnostné opatrenia. Vyšší počet policajtov je v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu, v okolí fanzóny na Trnavskom mýte, v miestach ubytovania účastníkov podujatia a ubytovaných fanúšikov po celej Bratislave.

Viac policajtov sa pohybuje aj v centre mesta, na vlakových staniciach či na záchytných parkoviskách. Tak ako na štadióne, aj na vstupe do fanzóny čakajú fanúšikov bezpečnostné kontroly a osobné prehliadky. Návštevníci musia prejsť bezpečnostným rámom.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku hostia Bratislava a Košice od 10. do 26. mája.

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete