Jednou vetou

Prvý júlový víkend ponúka samé dobré akcie

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Než sa pustíme do najnovšej ponuky našich vašich tipov, dajme si najskôr počasie, nech sa viete zariadiť a rozhodnúť kam pôjdete. Na oba víkendové dni bolo prírodou vyžrebované počasie: cez deň jasno až polooblačno, vo východnej polovici pri zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky. Teploty medzi 22 až 29 stupňov. Celkom solídne bude, ale teraz kam sa vybrať? Tu je zopár inšpirácií, nech sa páči:

Myslíte v lete na svojich havkáčov? Aj takéto osvieženie ich poteší

Tradícia nepustí

Od štvrtka až do nedele sa na letisku v Trenčíne koná najznámejší hudobný festival Pohoda. Tento rok majú opäť zoznam plný svetových aj domácich hviezd. Napríklad Puding pani Elvisovej, Noisecut, Billy Barman, ale aj väčšie mená ako Jamie Cullum, The Chemical Brothers, Little Dragon, Ziggy Marley a ďalší. Veď sme o tom písali viac aj tu. Počul som však, že Aerodrome festival pri Prahe minulý víkend bol úplne famózny. Čiže kto ide aj aj, nech nám napíše do redakcie porovnanie.

Čaba, akože fakt neblázni – takto oslávi Elán svoju päťdesiatku

Je dobré si určite zapamätať, ktorý je váš stan, aby ste sa v noci nevrátili niekomu inému do brloha. Pokiaľ nebývate priamo v Trenčíne, alebo niekde na okolí počas festivalu. Jaj a určite keď budete chodiť kade tade v areáli, pozor, kam stúpate. Hrozí, že prišliapnete langoš, alebo prekotíte pivo, čo si len tak niekto položil, lebo išiel hopsať na nejakú pesničku bližšie k pódiu (autor píše z vlastnej skúsenosti – nebol poškodeným, ale nechtiac škodcom). Ale vždy sa to dá napraviť aspoň milým úsmevom, ospravedlniť sa, prípadne pozvať na ešte jednu rundu a ešte na jednu a ešte na a ešte a…

Festival Pohoda v Trenčíne / foto: pohodafestival.sk | Foto: Pohodafestival.sk

Trhy, jarmoky a spol.

Tento víkend sa konajú rôzne trhy a jarmoky. Napríklad v Pukanci, o ňom organizátori tvrdia, že to bude o ľudových remeslách, tradičnej gastronómii a pridajú aj folklór. Vo Veličnej sa koná 21. ročník folklórnych slávností dolnej Oravy a súčasťou je tiež jarmok s kúskami, ako sme zvyknutí (parenice, výšivky, kroje, valašky a ďalšie milé nástrahy z našej bohatej histórie). Jarmok bude aj v Detve alebo na hrade Beckov.

Najviac „Citrónov“ na jednom mieste

Fanúšikovia značky Citroën, si prídu naozaj na svoje. Vlastne milovníci áut, cez víkend sa koná v Piešťanoch 7. ročník Stretnutie priaznivcov automobilov Citroën, podrobnosti tu. Uvidíte nádherné modely – známe „kačice“ alebo aj DS, na tom aute lietal fantomas. Odvtedy sa to nepodarilo žiadnemu majiteľovi auta, pokiaľ nerátame lietanie na cestách. Len k tomu sa nechce nikto priznať, veď pokuty sú mastné. Inak písali sme aj o akciovom letáku – najnovší prehľad pokút nájdete tu.

Pamätáte si na lietajúce auto s Fantomasom? foto: youtube

Klasické hody pri Leviciach

Pridám ešte jeden tip na víkend. Zaujali ma dni obce Kozmálovce, reku kde to je? Google mapy sú záchrana, je to pri Leviciach. Takže ak to máte blízko, choďte v nedeľu tam, čo bude do plafóna po obede pozerať. Chalupári na ČT idú až večer, takže dovtedy môžete spoznať Kozmálovčanov, skoro som napísla Kozmonaulovčanov 🙂

Toto musíte vidieť: Bratia v tričku v Izraeli

V programe je klasika: Slávnostná svätá omša, príhovor starostu a potom nastane správny folklórny pretlak. Najskôr skupina Veselí chlapi, detský súbor Tekovanček a večer asi ťahúni večera – Norbert Pompa a Midnight Spirits band. Poznáte? Hľadal som na facebooku, ale nemajú svoje „fanpejdže“, tak sem fotku tento raz nedám. Určite však v bufetoch nebude chýbať dobrá klobása.

Klobása a hody, to musí byť / foto: pixabay

Radi napíšeme o akciách z vášho okolia. Stačí nám dať vedieť na redakcia@hlavne.sk a dozvedia sa o nich aj ostatní. Pekný víkend všetkým! 🙂

 

 

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek