Jednou vetou

Prvý úradnícky festival v Bratislave priblíži tému Úradníka 2.0

Ilustračné foto

TASR

Prvý úradnícky festival, ktorý sa začína v sobotu od 9.30 h na Sasinkovej ulici v Bratislave, priblíži tému Úradníka 2.0. Ako TASR informovala zakladateľka Klubu úradníkov dobrej voľbe Zuzana Vargová, účastníci sa dozvedia, aký má byť úradník novej generácie, aké zručnosti potrebuje, či aký prístup má mať k práci.

Súčasťou festivalu sú workshopy, prednášky, diskusie určené pre úradníkov z rôznych kútov štátnej a verejnej správy. Návštevníci podujatia sa dozvedia napríklad to, prečo podvádzame a ani o tom nevieme alebo to, ako zapojiť verejnosť do tvorby verejných politík. Jednou z tém workshopov je aj kreatívne riešenie problémov. Prednášať sa bude aj na tému, ako predať grafy a porozumieť úradníckym rečiam.

Voda, kone, parky. Pod zámkom aj párky. Pozrite si, kam sa oplatí ísť!

„Cieľom je prilákať úradníkov, ktorí majú chuť učiť sa, rozvíjať a zoznamovať sa s inými, podobne zmýšľajúcimi kolegami. Celé podujatie sa bude niesť vo veľmi uvoľnenej atmosfére a bude prítomných mnoho mladých a angažovaných úradníkov,“ priblížila Vargová. Organizátormi podujatia je neformálne združenie Klub úradníkov dobrej vôle a Transparency International Slovensko.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru