Psie exkrementy v Starom Meste budú zbierať aj pomocou štvorkolky

Ilustračné foto

zdroj: TASR

V bratislavskom Starom Meste budú zbierať psie exkrementy po neporiadnych majiteľoch aj pomocou štvorkolky s vysávačom. Túto službu bude realizovať bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) zatiaľ len v centre Bratislavy.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal kúpu tejto štvorkolky za zhruba 10.000 eur zdôvodnil tým, že verejné priestory hlavného mesta často trpia nedisciplinovanosťou niektorých majiteľov psov.

Nie je to náhrada za vrecúška

„My rodičia malých detí vieme, o čom hovoríme, aké je to nepríjemné a nebezpečné, keď arogantný majiteľ si po svojom psovi neuprace. Pripravili sme preto štvorkolku, ktorá bude jazdiť po uliciach Starého Mesta a udržiavať verejné priestranstvá čisté,“ povedal Nesrovnal. Takáto služba podľa neho funguje aj v iných európskych metropolách, napríklad v Prahe.

Keď sa táto novinka v Starom Meste osvedčí, na budúci rok plánujú zakúpiť ďalšie štvorkolky. Tie budú jazdiť v ďalších bratislavských mestských častiach. „Neznamená to, že sa má disciplína zľaviť, že všetko necháme po psoch tak, veď to po nás niekto uprace. Nie, toto nie je ani náhrada za vrecúška,“ podotkol primátor.

Môže vás zaujímať

Na strednom Slovensku horí obilie a strnisko po žatve o rozlohe 1000 x 500 metrov