Jednou vetou

PÚCHOV: Tradičný septembrový jarmok zrušili, nahradia ho výročným sprievodom

Mesto Púchov

Foto: Facebook

S mesačným predstihom rozhodla púchovská samospráva o zrušení Púchovského jarmoku, ktorého 22. ročník sa mal už tradične uskutočniť v tretiu septembrovú sobotu. Podľa hovorkyne Laury Krošlákovej sa vedenie mesta tak rozhodlo na základe súčasnej epidemiologickej situácie v Trenčianskom kraji, ktorej vývoj je momentálne nepriaznivý. Jarmočný program chcú v Púchove nahradiť výročným sprievodom ulicami mesta, ktorý je predbežne naplánovaný na 20. septembra.

„Osobne ma veľmi mrzí, že sa nám nepodarí stretnúť sa tento rok na tradičnom Púchovskom jarmoku, ktorý je veľmi populárny nielen pre občanov nášho mesta, ale aj v rámci celého Slovenska. Prioritou je, aby sme si ako mesto udržali najnižšie počty osôb s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus, a preto nechceme zbytočne riskovať. Verím, že občania túto situáciu chápu a ja som presvedčená, že to všetko spoločne zvládneme a pri najbližšom možnom verejnom podujatí si to užijeme a privítame rôznych hudobných hostí,“ uviedla na margo zrušenia populárneho podujatia primátorka Katarína Heneková.

V tomto roku si Púchov pripomína hneď niekoľko historických míľnikov, nielen 777. výročie prvej písomnej zmienky a 550. výročie udelenia mestských práv, ale aj jubileá dobrovoľných hasičov, futbalového a volejbalového klubu. „Keďže chceme s občanmi osláviť Dni mesta spoločne a zároveň neohroziť v súčasnej situácii ostatných občanov, plánujeme v prípade priaznivého počasia prehliadku toho najkrajšieho, čo v meste z kultúry máme, a to malým sprievodom po meste a krátkymi ukážkami vystúpení jednotlivých púchovských súborov, či už folklórnych, umeleckých alebo športových,“ priblížila plány púchovskej radnice Heneková.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru