Jednou vetou

Radi beháte? Tento beh má poriadnu tradíciu, vyskúšajte

ilustračné foto

TASR

Večerný beh Prešovom je tradičným podujatím v meste, v utorok 8. mája si zmerajú svoje sily bežci už v 58. ročníku tejto súťaže. Športovať budú aj inline korčuliari a tiež silní muži. Večerný beh Prešovom je súčasťou oblastnej bežeckej ligy 2018 regiónov Prešov a Sabinov.

Na preteky sa nominovalo množstvo bežcov všetkých vekových kategórií. Prihlásilo sa aj osem bežcov z maďarského partnerského mesta Nyíregyháza. Pre TASR to povedal jeden z organizátorov Ján Jacoš. Záujemcovia sa môžu prihlásiť aj pred štartom jednotlivých kategórií v kancelárii pretekov v budove PKO na Hlavnej ulici, ktorá bude otvorená od 11.30 h. Samotný program sa začína o 12.00 h.

Nešťastie na diaľnici – muž prišiel o život

Prvý štart bude patriť rodičom s deťmi do šesť rokov. Potom nasledujú žiacke a dorastenecké kategórie. Priestor dostanú už tradične aj korčuliari, ktorí môžu ísť na trať iba s prilbou a chráničmi. Mesto Prešov v spolupráci so Slovenskou asociáciou silných mužov pripravilo v čase od 14.00 do 16.00 h prvé kolo Slovenského pohára silných mužov. Vyššie vekové kategórie bežcov odštartujú o 18.30 h.

„Od roku 1961, keď sa uskutočnil prvý ročník pretekov, sa toto atletické podujatie trvalo udomácnilo v kalendároch športovcov a dáva príležitosť na víťazstvá bežcom všetkých vekových kategórií. Najstaršie bežecké podujatie svojho druhu na Slovensku počas vývoja nielen rozšírilo množstvo bežeckých kategórií, ale už niekoľko rokov sa ho zúčastňujú aj inline korčuliari, svoju kategóriu majú rodičia s deťmi a dokonca i novinári, na ktorých čaká Novinárska míľa,“ uviedol Jacoš.

Bratislavčania si v stredu pripomenú Deň Európy

Bežecké podujatie vytlačí z centra Prešova 8. mája všetku cestnú dopravu. Uzávera Hlavnej ulice v čase od 11.15 do 21.45 h platí aj pre mestskú hromadnú dopravu, ktorá bude premávať po obchádzkových trasách. Trolejbusová doprava bude v tom čase nahradená autobusovou. Bližšie informácie sú zverejnené na webstránke Dopravného podniku mesta Prešov.
Záštitu nad podujatím prevzala primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru