Rekonštrukčné práce v bojnickej nemocnici sú v plnom prúde

NsP PD

foto: tsk.sk

Na rekonštrukcii druhej časti monobloku Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach sa v súčasnosti nepretržite pracuje. Stavebné práce na bloku F by mali byť dokončené už v máji.

 

Je to približne päť mesiacov odvtedy, čo odovzdali prvú časť zrekonštruovaného monobloku bojnickej nemocnice.  Obyvatelia hornej Nitry sa po 13 rokoch dočkali nových moderných operačných sál, ktorých rekonštrukciu zafinancoval  Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako zriaďovateľ Nemocnice s poliklinikou v Prievidzi so sídlom v Bojniciach. „Do takto vysokej investície sme sa pustili hlavne kvôli obyvateľom hornej Nitry, ktorí si zaslúžia kvalitnú zdravotnú starostlivosť,“ uviedol pri odovzdávaní prvej časti monobloku trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Po dokončení bloku G sa stavebné práce presunuli do bloku F, kde momentálne prebieha rekonštrukcia oddelenia onkológie, očného oddeleniaoddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti. V druhej časti monobloku budú kompletne zrekonštruované 3 podlažia, tak ako v bloku G. Stavebné práce na bloku F zatiaľ prebiehajú plynule a bez zdržania, skompletizované by mali byť v priebehu mája 2018.

zdroj a foto: TSK.SK

Môže vás zaujímať

SNSĽP sa zaoberá problematikou segregácie na školách, najnovšie v obci Ostrovany