Respiračné ochorenia zatvorili 27 školských zariadení v Nitrianskom kraji

Ilustračné foto

foto: TASR

V Nitrianskom kraji stúpol počas uplynulého týždňa výskyt akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení o takmer štvrtinu oproti predchádzajúcemu týždňu.

Lekári hlásili 14.350 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu bolo 3526 ochorení na chrípku a chrípke podobných ochorení, čo je 24,6 percenta z počtu všetkých akútnych respiračných ochorení.

V Nemocnici Košice – Šaca platí zákaz návštev pacientov

„Predstavuje to nárast chrípky a chrípke podobných ochorení o 64,9 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ informovali pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre.

Najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola zaznamenaná v skupine detí od nula do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 342 pacientov, čo predstavuje 2,4 percenta z celkového počtu hlásených ochorení.

Najčastejšími komplikáciami boli zápaly prínosových dutín, zápaly pľúc a zápaly stredného ucha. Ochorenia hlásilo 71 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 68 percent lekárov pre dospelých. Rýchlotestom bol 11-krát potvrdený vírus chrípky typu A a jedenkrát vírus chrípky typu B.

Sobota plná plesov, v nedeľu skúste výstavu

Nárast chorobnosti sa prejavil aj v školskej výučbe. Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený v 27 zariadeniach, z toho bolo 11 materských škôl, 13 základných škôl, dve stredné školy a jedno centrum voľného času. Hlásený bol aj jeden možný prípad SARI v okrese Komárno.

Môže vás zaujímať

Horskí záchranári pomáhali na Martinských holiach 47-ročnej turistke