Rodičom z Raslavíc za ohrozenie mravnej výchovy hrozí väzenie

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Raslaviciach v troch prípadoch vzniesol obvinenie voči rodičom z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Hrozí im za to trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Trom Poliakom spájaným s tragickou nehodou na Orave hrozia nové, vyššie tresty

„Slavomír (36) a Erika (33) z Raslavíc zanedbali svoju rodičovskú povinnosť, ktorú im ukladá zákon o rodine, čo malo za následok, že ich 15-ročný syn Slavomír v školskom roku 2017/2018 v škole vymeškal spolu 608 vyučovacích hodín. Z tohto počtu bolo až 138 neospravedlnených,“ uviedla Ligdayová.

V druhom prípade polícia podľa jej slov obvinila rodičov Romana (45) a Evu (40). „Umožnili viesť záhaľčivý život svojmu 16-ročnému synovi Romanovi. V škole v minulom školskom roku vymeškal spolu 421 hodín. V tomto prípade bolo 133 neospravedlnených,“ skonštatovala Ligdayová.

OLO odmieta všetky vyhlásenia, že vozí odpad na nelegálnu skládku

Ako ďalej uviedla, aj 30-ročný Dávid a rovnako stará Simona sú obvinení z rovnakého skutku. „Ich osemročný syn Dávid v školskom roku 2017/2018 vymeškal spolu 338 vyučovacích hodín, z toho 191 neospravedlnených,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.
Vo všetkých troch prípadoch sú obvinení stíhaní na slobode.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave