Jednou vetou

Rodinám a dôchodcom v núdzi chce pomôže táto iniciatíva

Ilustračné foto

pixabay

Podať pomocnú roku neúplným rodinám a dôchodcom, ktorí sa v súčasnej situácii ocitli v núdzi, má za cieľ iniciatíva Bude to dobre. V súvislosti s aktuálnou pandémiou koronavírusu ju vyhlásila nezisková organizácia Pierott z Prešova. Dôchodcom, osamelým starším ľuďom aj rodinám s deťmi chce iniciatíva zabezpečiť základné potraviny a hygienické pomôcky.

Ako agentúru SITA informoval zakladateľ neziskovej organizácie Pierott Marián Beliš, projekt je realizovaný prostredníctvom stránky www.budetodobre.sk. Na uvedenej stránke je možné podporiť iniciatívu finančnou čiastkou v ľubovoľnej výške, zároveň sa na nej môžu vyplnením formulára prihlásiť aj ľudia potrebujúci pomoc. Za vyzbierané peniaze nezisková organizácia nakúpi potraviny a pomôcky, ktoré následne aj rozvezie všetkým, ktorí sú v núdzi a potrebujú pomocnú ruku.

Dôchodcom, osamelým starším ľuďom aj rodinám s deťmi iniciatíva zabezpečí základné potraviny a hygienické pomôcky. „Nevieme pomôcť všetkým. Naša pomoc je závislá od vyzbieraných prostriedkov. O tom, komu a ako sa pomôže, rozhodne tím ľudí z neziskovej organizácie Pierott. Každú žiadosť preverujeme a individuálne posudzujeme, aby sme si boli istí, že pomoc skončila naozaj tam, kde je najviac potrebná,“ uvádza sa na stránke výzvy.

Ako uviedol Beliš, podľa štatistík žije na Slovensku zhruba 860-tisíc ľudí v nedostačujúcich ekonomických podmienkach. Do tohto počtu spadajú nielen dôchodcovia, ale aj neúplné rodiny s jedným rodičom, samoživiteľom, na ktorých sa novovzniknutá iniciatíva chce zamerať.

„V aktuálnej situácii chceme pomôcť nielen deťom s jedným rodičom, ale aj ľuďom, ktorí sú v povinnej karanténe a rodinám, ktoré prišli pre pandémiu a bezpečnostné opatrenia o stály príjem a ocitli sa tak v existenčnej kríze. Rodinám s deťmi prostredníctvom iniciatívy zabezpečíme aj pomôcky na edukáciu a rozveselenie detí, aby zvládla celá rodina toto ťažké obdobie,” dodal Beliš s tým, že o každej podanej pomoci bude organizácia informovať na svojich sociálnych sieťach.

Slovenská nezisková organizácia Pierott vznikla v roku 2013. Zameriava sa na pomoc deťom a rodinám. Počas šiestich rokov pôsobenia vďaka viac ako tisíc podporovateľom pomohla 300 deťom a rodinám zo 16-tich okresov Slovenska.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu