Jednou vetou

Rožňava: Daždivé počasie komplikuje kosenie mesta

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Daždivé počasie v posledných týždňoch spôsobilo problémy pri kosení verejných priestranstiev v Rožňave. Uviedol to primátor Michal Domik na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) v reakcii na slová občana mesta, ktorý sa sťažoval na vysokú trávu na Budovateľskej ulici.

„Naozaj máme s kosením problém, keďže tri týždne ustavične prší. Aj dnes ráno pršalo, dali sme nariadenie, nech pracovníci čakajú a nech začnú kosiť aspoň od jednej do siedmej. Už kosíme aj v sobotu, keď je dobré počasie,“ uviedol primátor s tým, že za situáciu sa občanom ospravedlňuje.

Trvalý dážď postupne ustáva, s prehánkami a búrkami treba naďalej počítať

Podľa slov poslanca Dionýza Keményho by mestu v takýchto situáciách mohli pomôcť dobrovoľníci s vlastnou technikou, ktorí by niektoré verejné priestranstvá kosili svojpomocne. „Vydať im teda určité priestory do takzvanej adopcie,“ podotkol Kemény.

Dodal, že podobnú prax aplikujú viaceré iné mestá a on sám má v Rožňave dlhodobo adoptovanú časť Vajanského ulice. „Už som sa presunul aj na cintorín, kde kosím okolie hrobov mojich rodičov. Takže podobným krokom by sme mohli motivovať ľudí a nájsť nejaký kľúč, aby sme sa podieľali pri zveľaďovaní mesta nielen po estetickej stránke, ale aj z hľadiska bezpečnosti a alergikov,“ zakončil Kemény.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru