Jednou vetou

Rožňava: Primátor Domik bude poberať základný plat 2681 eur

Primátor Rožňavy Michal Domik.

Foto: Facebook

Mesačný plat vo výške 2681 eur bude mať vo svojom prvom volebnom období primátor Rožňavy Michal Domik. Rozhodli o tom novozvolení poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) na svojom ustanovujúcom zasadnutí začiatkom decembra.

Uvedená mzda je základnou, teda najnižšou možnou, ako ju určuje príslušná legislatíva na základe počtu obyvateľov mesta. V zmysle zákona č. 253/1994 Z. z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov ju však MsZ môže zvýšiť v rozmedzí od 0 do 60 percent. Rožňavskí poslanci na základe návrhu poslanca Ondreja Bolačeka rozhodli o nulovom zvýšení primátorovho platu.

Vallo zrejme bude mať väčšinu v zastupiteľstve, tvrdia poslanci

Zástupcovia občanov rozhodovali aj o preplatení nevyčerpanej dovolenky končiaceho primátora Pavla Burdigu v rozsahu 50 dní. „Dôvody nevyčerpanej dovolenky sú jeho pracovná vyťaženosť a realizácia konkrétnych projektov,“ zdôvodnila prednostka Mestského úradu Rožňava Erika Mihaliková.

Ako pre TASR konkretizoval Domik, odchádzajúci primátor dostane ako náhradu nevyčerpanej dovolenky sumu približne 5900 eur. „Prináleží mu to, odsúhlasili sme len to, čo mu zo zákona patrí. Nenazval by som to žiadnym zlatým padákom, ani poslanci k tomu nemali pripomienky,“ vysvetlil nový primátor.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru