Jednou vetou

Rozprávkové postavičky potešili malých pacientov v bojnickej nemocnici

Spiderman a jeho odraz v okne

foto: TASR

Šestoro rozprávkových postavičiek sa v piatok popoludní zlanovalo zo strechy pavilónu detského oddelenia Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. Asterix, Spiderman, Batman, šašo, Ironman, Superman a zdola ich povzbudzujúci Obelix tak potešili deti, ktoré musia tráviť svoj sviatok v nemocnici.

„Nápad to bol nášho kamaráta a kolegu zároveň, živíme sa prácou vo výškach a dohodli sme sa, že by bolo fajn prísť a potešiť deti na deň detí tu do bojnickej nemocnice. Liezlo sa mi super, je trošku teplo a trošku sme sa báli, že nás zasiahne blesk, ale našťastie sa nič nestalo,“ povedal šašo.

 Voda, kone, parky. Pod zámkom aj párky. Pozrite si, kam sa oplatí ísť! (článok pokračuje pod fotografiou)

Rozprávkové postavičky sa zlaňujú zo strechy nemocnice. FOTO TASR

„Chceli sme pre deti niečo zorganizovať, lebo nemôžu byť medzi zdravými, ktoré sa hrajú vonku a dnes oslavujú Medzinárodný deň detí (MDD). Chlapci prišli s takýmto nápadom a ja som sa tomu veľmi potešil. Mám zimomriavky, že takéto niečo niekomu napadlo a my sme to len privítali,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Martin Hudec.

(článok pokračuje pod fotografiou)

Obelix a riaditeľ NsP Prievidza Martin Hudec. FOTO TASR

Podobnú akciu plánuje nemocnica podľa neho ešte zorganizovať, či sa tiež oblečie nabudúce do kostýmu, neprezradil. „Ja som tu mal svojho brata Obelixa, takže som aj ja podobne ustrojený,“ dodal s úsmevom.
Zlanujúce postavičky potešili i lekára detského oddelenia Pavla Mífka, ktorý ocenil i túto „liečebnú“ metódu. „Táto liečba je veľmi optimistická, myslím, že nápad je veľmi originálny. Nikdy sme nič podobné nemali, sme nadšení tým, ako to vyzeralo. Predtým sa len rozdávali darčeky,“ podotkol.

Turistický vláčik v Nitre odštartoval tohtoročnú sezónu

Rozprávkové postavičky neprišli na detské oddelenie s prázdnymi rukami, aj s riaditeľom nemocnice malým pacientom odovzdali viacero darčekov. Pozornosť dostali i bábätká z novorodeneckého oddelenia.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru