Jednou vetou

Rukojemnícka dráma v banke v Krompachoch sa skončila zadržaním muža

Ilustračné foto

TASR

Rukojemnícka dráma vo VÚB banke v Krompachoch (okres Spišská Nová Ves) na Lorencovej ulici sa skončila bez zranenia bankového personálu.

Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová informovala, že núdzový signál o lúpeži prijali v piatok o 11.09 h. Podľa zistení polície, ozbrojený muž zadržiaval ako rukojemníčku jednu z pracovníčok banky. Policajti vykonali potrebné bezpečnostné opatrenia a na miesto prepadu poslali aj skupinu vyjednávačov.

V Krompachoch prepadli banku, lupič sa vzdal

„Počas vyjednávania bol vykonaný služobný zákrok. Dve pracovníčky banky, ktoré sa v nej nachádzali, boli oslobodené, neutrpeli žiadne zranenia, bol k nim privolaný posttraumatický tím,“ uviedla Ivanová.

Polícia na mieste zadržala podozrivého 32-ročného miestneho muža, ktorého po lekárskom vyšetrení v nemocnici eskortujú na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, kde sa podrobí potrebným procesným úkonom. Prípad vyšetruje odbor kriminálnej polície ako podozrenie z trestného činu brania rukojemníka. V prípade dokázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody od sedem do 12 rokov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru