Jednou vetou

Ružinov by mohol otvoriť obľúbené Trhovisko Miletičova už v piatok

ilustračné

TASR

Od polovice marca sú na trhovisku otvorené iba uzatvorené prevádzky s predajom potravín

Bratislavský Ružinov by mohol otvoriť obľúbené Trhovisko Miletičova už tento piatok. Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka komunikačného oddelenia mestskej časti Tatiana Tóthová. „V tejto chvíli potrebujeme presné inštrukcie od hygienikov, teda koľko ľudí môže byť, aké rozostupy môžu byť medzi obsadenými stánkami, spôsob dezinfikovania a pod., ale predpokladáme, že v piatok by sme mohli Miletičku znova otvoriť,“ uviedla Tóthová.

Od polovice marca sú na trhovisku otvorené iba uzatvorené prevádzky, v ktorých sa predávajú potraviny.

Bratislavské Staré Mesto dnes opäť otvorilo Trhovisko Žilinská. „Po krátkej prestávke je obľúbený trh opäť v prevádzke. Návštevníkov však prosíme, aby dodržiavali pravidlá. V opačnom prípade hrozí, že úrad verejného zdravotníctva trhovisko uzavrie,“ uviedla mestská časť na sociálnej sieti.

Návštevníci trhu musia dodržiavať medzi sebou odstupy aspoň dva metre, chrániť si nos a ústa rúškom alebo jeho náhradou a dezinfikovať si ruky. „Nádoby na dezinfekciu sú zavesené na stĺpikoch na okrajoch trhoviska, v prípade, že budú prázdne, oznámte to staromestskej hliadke, ktorá okamžite zabezpečí ich doplnenie,“ uzavrela mestská časť.

Trhovisko Miletičova pravidelne dezinfikujeme. Dnes už aj preto, aby sme trhové stánky mohli pre vás od piatku znovu…

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Streda 22. apríla 2020

VIDEO: Uhni rampa, idem ja! Pozrite sa, čo narobil v Ružinove nesprávny pitný režim

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru